HABER - DUYURU

Netflix Yeni Özellikler Getiriyor

Netflix Yeni Özellikler Getiriyor

 

1997 yılında Kaliforniya’da kurulan Netflix, son zamanların en popüler dizi-film platformları arasında yer alıyor. Televizyon dizilerinin bir hayli uzun olmasından sonra çoğu kişi televizyon ekranında dizi izlemeyi bırakıp dijital platformlara yöneldi. Netflix bu dijital platformların en yüksek izleyici kitlesine sahip olanlarından biri. Pek çok popüler diziye imza atan Netflix, uygulama özelliklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

Televizyondan Sonra Şimdi de Telefonlarda

Netflix, geçtiğimiz aylarda televizyon üzerindeki uygulamasına “Bir şeyler oynat” özelliği getirmişti. Bir şeyler oynat özelliği ilk olarak televizyon üzerindeki uygulamalara sunuldu. Şimdi ise andorid içerisinde yer alan Netflix uygulamasına bu yeni özelliğin gelmesi bekleniyor. Bu yeni özelliğin telefon uygulamasına gelmesi için çalışmalara başlandı. Pek çok kategoride içeriği bulunan Netflix, bu yeni özellik ile izleyicilerine yeni dizi, film, belgesel ya da program gibi içerikleri keşfetmelerini sağlıyor.

Bir şeyler oynat butonuna bastığınız zaman rastgele bir içerik ya da içerik topluluğu karşınıza çıkıyor. Bu sayede de yeni içerikler keşfetmiş ya da benzer içeriklere göz atmış oluyorsunuz. Daha fazla bilgi edinmek, değişik içeriklerden haberdar olmak istediğinizde bu seçeneği kullanabilirsiniz. Android için yapılacak uygulama çalışmalarının yanı sıra Netflix, İOS içinde çalışma yapılacağını ve aynı özelliğin İOS telefonların içerisinde bulunan Netflix uygulamasına geleceğini de duyurmuş oldu.

Yeni Özellikler Yolda 

Netflix’in inovasyon sorumlusu Patrick Flemming, “Bir şeyler oynat” butonunun kararsız izleyiciler için oldukça yararlı bir buluş olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte bazı bölgelere getirilen bir yenilikten de bahsediyor. Bazı ülkelerde Andorid telefonlara getirilen “Hızlı kahkahalar” butonu ile de izleyiciler dizi, film ya da programların komik kısımlarını küçük videolar halinde izleyebilecek.

Bu sayede de diziye, filme ya da programa olan ilgileri artacak veyahut bu sayede izleyecek bir şeyler bulma şansları artacak. Tamamen izleyiciye yardımcı olmak amacıyla geliştirilen bu fikirler kararsız izleyicilerin yüzünü güldürecek cinsten. Yemeğiniz soğumadan önce bir içerik bulup izlemek istiyorsanız “Bir şeyler oynat” butonuna tıklayarak sizin için seçilen içeriğe bir göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu