internet

iTunes Windows Mağazada ki Yerini Aldı

 

Windows yetkilileri geçen yıl verdikleri bir haberle, iTunes’in 2017 yılı içerisinde Windows Mağazada ki yerini alacağını dile getirmişti. Üstelik Apple firması ile birlikte bu işin üzerine oldukça eğildiklerini ve çalışmalara başladıklarını da kaydetmişti.

Daha sonra 2017 yılının sonuna yaklaşırken işlerin iyi gitmediğini ve iTunes’in 2017 yılı içerisinde Windows Mağazada ki yerini alamayacağı açıklanmıştı.

Özellikle Windows 10 kullanıcılarının bu uygulamayı Windows Store haricinde yükleyebileceği bir yol olmamasından dolayı uzun süreli bir bekleyiş ve sonunun hüsran olması kullanıcıları üzmüş olsa da yapılan yeni bir açıklamayla artık iTunes kullanıcıları mutlu olabilecekler. Çünkü iTunes Windows Store’da ki yerini almış bulunuyor.

iTunes Windows 8.1’de Olmayacak!

iTunes 1 yıl aradan sonra Windows Store’da ki yerini almış bulunuyor. Fakat uygulama sadece Windows 10 kullanıcıları için aktif ve indirilebilir halde. Yani Windows 8.1’ de indirilebilir değil.

Ayrıca yapılan incelemeler neticesinde Apple’ın sitesinden indirilen sürümle herhangi bir farkı bulunmuyor. Yani Windows Store’dan edinmeniz için herhangi bir ekstra sebep bulunmuyor. Uygulama Orijinali ile aynı özellikleri taşıyor ve isteyenler web sitesinden de rahatlıkla ele edebilir.

Windows Store’u aktif olarak kullanan kullanıcılar için iyi bir gelişme olsa da yukarıda bahsettiğimiz gibi uygulamanın Apple’nin sitesinde yer alan orijinal sürümünden herhangi bir farklı bulunmuyor. Yani ekstra bir özellikle ya da ara yüz beleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu