Telefon ve Tabletler

En Çok Tercih Edilen 5 Mobil Uygulama

En Çok Tercih Edilen 5 Mobil Uygulama

 

Akıllı cep telefonlarının kullanım oranları her geçen gün artmasından dolayı hemen hemen herkes akıllı telefonları tercih ediyor. Birçok kişi bu telefonların sağlamış olduğu faydalardan yararlanarak yapacak olduğu tüm işlemlerini bir tık ile halledebiliyor. Örnek olarak gösterilecek olur ise bankacılık işlemlerini aktif olarak kullanan bir kişi akıllı telefonuna mobil bankacılık uygulamasını indirdiği zaman tek tık ile bankaya gitmeye gerek kalmadan tüm işlemlerini halledebiliyor. Bu kolaylığın farkında olan birçok insan telefonların her özelliğinden faydalanıyor. Günümüzde en çok indirilmeye ihtiyaç duyulan 5 mobil uygulama şu şekildedir;

Sosyal Medya Uygulamaları

Sosyal medya bu çağın en çok indirilen uygulamalarından bir tanesidir. Hemen hemen her yaştan kişiler sosyal medya kullanmasından ve bu araçların tüm dünyaya yayılmasından dolayı akıllı telefonlara en çok indirilen mobil uygulamalar arasında ilk sırada yer alıyor. Dünyanın her bir şehrinden, her bir noktasından çeşitli kullanıcılar bu araçları aktif olarak kullanıyor.

Mobil İletişim Uygulamaları

Mobil iletişim araçları aktif olduğundan beri SMS’e çok fazla ihtiyaç duyulmuyor. Mobil iletişim araçları ne kadar mesajlaşırsanız mesajlaşın ücretsiz olmasından dolayı herkes tarafından tercih ediliyor. Kullanım oranları sıklıkla artmasından dolayı da görüntülü konuşma, belge ve fotoğraf paylaşma, ses kaydı gönderme ve arama gibi birçok yeni özellik bu uygulamalarda kullanılabiliyor.

Arama Motoru Uygulamaları

Arama motoru uygulamaları en çok indirilen ve ihtiyaç duyulan programlardan bir tanesidir. Dilediğiniz her şeyi buradan araştırabilir ve bakabilirsiniz. Örnek olarak gösterilecek olur ise telefon üzerinden gazete okumak isterseniz arama motorlarından direkt olarak okuyabilirsiniz.

Oyun Uygulamaları

Yapılan araştırmalara göre telefon üzerinde geçirilen vaktin birçoğu oyun oynamak ile geçiyor. Oyun oynamayı seven insanlar yoğun olmasından dolayı diğer uygulamalardan sonra en çok indirilen uygulama oyunlardır. Oyunlara olan talep çok fazla olmasından dolayı birbirinden farklı oyunlar vardır.

Müzik İndirme Programları Diğer Uygulamalar

Müzik olmadan yaşayamayan insanlar çoğunluktadır. Bu nedenle çeşitli uygulamalar dışında özellikle ücretsiz olan müzik programları sıklıkla kullanılıyor. Bunlar dışında ise seyahat uygulamaları, alışveriş sitesi uygulamaları gibi uygulamalar kullanılıyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu