Telefon ve Tabletler

İos 14: Airpods Otomatik Geçiş Nasıl Kapatılır?

İos 14: Airpods Otomatik Geçiş Nasıl Kapatılır?

 

Apple son sürüm Iphone ve IPAD’ler için geliştirdiği Airpodslar bazen can sıkıcı bir şekilde kendi kendine açılabilir, bu nedenle Airpods’un bu otomatik özelliğini kapatmak için bazı yollar denenmelidir.

Airpods herkesin bildiği gibi son sürüm Apple telefon ve tabletlerle desteklene bir üründür. Bu ürünlere tanınan otomatik geçiş sayesinde hiçbir şey yapmadan Airpods’tan müzik dinleyebilir veya telefonla konuşabilirsiniz.

Bunun dışında bazı kolaylıklar sağlayan bu uygulamanın bazı müşteriler için de ergonomik olmadığını söylemek gerekir. Çünkü başka ürünlere takıldığı zaman otomatik olarak Airpods kapanmaktadır. Bunun nedeni kendi telefonunuza tanımlanmış olmasıdır. Airpods otomatik geçişi kapatmak için yazımızın devamını okuyunuz.

IOS 14 : AirPods Otomatik Geçiş Kapatma

Airpods’un son sürüm Apple telefon ve tabletlerde otomatik geçini kapatmak için yapmanız gerekenler vardır. Çünkü eğer İPad’de video oynatırken aynı zamanda telefonunuzda müzik dinlemek istediğinizde. Ipad’de video açık olduğu için telefonunuzda müzik dinlemek sizler için zorlaşacaktır.

Otomatik geçiş ayarın iptal etmek için bazı yollar bulunmaktadır. bu sayesde AirPods’unuzu tek bir cihaza bağlayarak kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler sırasıyla;

  • Öncelikle Iphone veya Ipad’den ayarlarınızı açınız
  • Bluetooth kısmına geldikten sonra buraya giriş yapınız.
  • Satırın sağındaki bağlı ve minyatür cihazlar sıralamasında AirPod’ları bulun butona bastıktan sonra.
  • Bu şekilde iPhone’a bağlanın ve Kurulum” üstüne tıklayınız.
  • “Otomatik bağlan” ayarlaması ile İPhone’a son olarak bağlandığı süre değiştirerek bağlanma ayarını daha kısa sürelere ayarlayınız.

Airpods otomatik bağlanmayı aslında daha açık bir şekilde ifade edecek olursak. Örneğin Iphone’da müzik dinliyorsanız Airpods Iphone tanımlı olacaktır bir süre sonra Ipad’den müzik dinlemeye kalktığınızda otomatik olarak Iphone bağlanacaktır. Aynı zamanda Ipad’de müzik dinlediğiniz sırada otomatij olarak Iphone müzik dinlediğinizde tekrardan Ipad’de bağlanacaktır.

Apple’nin son sürüm telefonlarından birisi olan Iphone 14 sayesinde birden fazla yepyeni özellikle gelmiştir. Bu sayesde kullanım kolaylığını arttıran Iphone en iyi mobil cihazlarından birisidir. AirPods kullanım kolaylığı sayesinde sizde AirPods hakkında birçok şeyi öğrenebilir, bu sayede kullanım rahatlığını da arttırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu