internet

Google Translate İle Yasaklı Sitelere Girilebilir Mi?

Google Translate İle Yasaklı Sitelere Girilebilir Mi?

Belirli adımlar eksiksiz olarak tamamlandığında Google translate ile yasaklı sitelere giriş mümkün olacaktır.

Google translate ile yasaklı sitelere girmek için genellikle kullanıcılar tarafından en çok bilinen yöntem DNS değişikliği işlemidir. Bu sayede erişim engeli bulunan yasaklı sitelere girmek mümkün hale gelecektir. Bu amaçla kullanıcılar çok sayıda VPN kullanmaktadır.

Sıklıkla ilgili gören Google translate bir tür çeviri sitesidir ve yaklaşık elli yedi farklı dil üzerinde çeviri yapabilir. Bu nedenle günlük yaşamda translate kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Kullanım için ilk olarak çeviri yapılacak metin ilgili kısma yazılır ve dil seçimleri yapıldıktan sonra çeviri ekrana otomatik olarak gelir. Ayrıca tercüme et sekmesine tıklanınca da çeviri yapılacaktır.

Yasaklı Sitelere Google Translate İle Nasıl Girilir?

Yasaklı sitelere Google Translate ile erişim için ilk olarak translate sayfası açılır ve çeviri bölümüne açılmak istenen sitenin link adresi yapıştırılır. Bu linkin https:// ya da http ile başlamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde işlem istenilen şekilde tamamlanmayacaktır. Link yapıştırıldıktan sonra tercüme et butonuna tıklanır ve bu sayede girilemeyen site kullanıcının ekranına Türkçe şekilde açılacaktır.

Translate ile siteye erişim özellikle cihaza virüs bulaşır mı, veriler çalınır mı gibi soruların verdiği endişeyi atmaya yardımcı olacaktır. Genellikle çeviri için kullanılan bu uygulama engelli sitelere erişim konusunda da kolaylık sağlamaktadır.

 

Çeşitli sebeplerle engellenmiş yasaklı sitelere giriş için translate haricinde DNS değiştirme yöntemi de tercih edilebilir. Bunun sorunsuz şekilde tamamlanabilmesi için yine aynı şekilde aşamaların sırasıyla takip edilmesi gerekir. Değişiklik için uygulanacak olan işlemler kullanılan cihaza bağlı olarak farklılık gösterecektir. Hızlı ve sorunsuz şekilde erişim için uygulama öncesinde detaylı bilgi sahibi olmakta yarar vardır. Yasaklı sitelere DNS ile giriş özellikle güvenlik konusunda endişe yaşayan kişiler açısından risklere sahiptir. Bu nedenle yasaklı olan sitelere VPN ile girmek daha güvenli bir yöntem olarak kabul edilir. Bu yöntemlerin hiçbiri güvenlik garantisi vermemesine karşın risk sıralamasın yapılarak en uygun işlem tercih edilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu