internet

DNSChanger Virüsleri Nedir Nasıl Çalışırlar

DNSChanger Virüsleri Nedir Nasıl Çalışırlar

 

DNSChanger Sabit disklere bulaşan bir virüs çeşididir. Kullanıcılar, bu virüsten korunmak için, DNSCharger virüsleri nedir, nasıl çalışırlar? Sorusuna cevap arar.

DNSChanger virüsleri nedir, nasıl çalışırlar? Sorusu bizleri virüslerden korunmak için bir yol haritasına yönlendirir. Bu virüs genellikle sabit disklerde yer alan yükleme kayıtlarına bulaşır. Bir kere bulaşan DNSChanger virüsü, devamlı olarak tekrar eder. Kullanıcılara zor anlar yaşatır.

Harddisk Virüsü

Virüsler, bilgisayarların çalışma performanslarını ciddi anlamda düşürür. Harddisk virüsü çeşitleri işletim sistemlerinin çökmesine neden olur. Bunun sonucunda bilgisayar kullanılamaz hale gelir. Bilgisayar korsanlarının çeşitli kodlar ile tasarladığı virüsler, oldukça yıkıcı sonuçlara sahiptir. Kişilerin interneti bilinçli bir şekilde kullanması gerekir. Herhangi bir işletim sistemi ile çalışan her türlü cihaza virüs bulaşabilir.

SSD Virüs Temizleme

Bilgisayar üzerinden bulaşan virüsler, fark edilmesi en zor olan virüs çeşitleridir. Antivirüs korumasına sahip olmayan bilgisayarlar, virüs bulaşmasına karşı savunmasızdır. Bu nedenle, tüm bilgisayar kullanıcıları, cihazlarına antivirüs programı yüklemelidir. SSD virüs temizleme işlemi, bilgisayar üzerinde şu şekilde gerçekleşir:

  • Bir virüs tarayıcısının kurulumunu bilgisayara yapmak
  • İnternet bağlantısını kesmek ve antivirüs temizliği esnasında açmamak
  • Tüm geçici dosyalardan kurtulmak
  • Cihaz üzerinde ayrıntılı virüs taraması yapmak

Boot Sector Protection Nedir?

Bilgisayar kullanımında virüs temizliği yapmak oldukça önemlidir. Kullanıcılar daha derin temizlik yapmak için, boot sector protection nedir? sorusunun cevabını aramaktadır. Boot Sector Protection kısaca şu şekilde açıklanabilir:

  • Sabit disk üzerinde ayrıntılı taramalar gerçekleştiren bir virüs programıdır.
  • Harddisk üzerindeki sorunlu bölgelerin tespitini yapar.
  • Sorunlu bölgelerin tamiri konusunda kullanıcılara yardımcı olur.

Biosa Virüs Bulaşır mı?

Yazılabilir özelliğe sahip bütün cihazlara virüs bulaşır. Özellikle diskler üzerinde oldukça yıkıcı bir tahribata yol açar. Kullanıcılar, Biosa virüs bulaşır mı? sorusu ile cihaz güvenliklerini kontrol altına almak istemektedir. Bios yazılabilir bir bellek taşır. Bu açıdan virüs bulaşmasının önünde bir engel bulunmaz. Bios virüs temizleme işlemi şu şekillerde gerçekleşir:

  • Bios pilini çıkarıp 3 ya da 4 dakika beklemek
  • Bilgisayarın elektrik bağlantısını kesmek
  • Pil çıkarma işlemi ile Bios işletim sistemi sıfırlanmış olur.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu