Telefon ve Tabletler

Galaxy S10 Cihazlara Nasıl Format Atılır?

 

Galaxy S10 cihazlarında farklı nedenlerden dolayı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu tür sorunlarla karşılaştığınız zaman cihazınızı eski durumuna geri getirebilirsiniz.

Telefonunuz sürekli donuyorsa ya da başka sorunlarla karşılaşıyorsanız telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak Galaxt S10 format işlemini yapabilirsiniz. Böylece sahip olduğunuz telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Fiziksel tuşlardan yararlanarak telefona format atmak için ilk olarak telefonunuzu kapatmalısınız. Ekran kilidini unuttuysanız ya da telefonunuz tepki vermiyorsa Force Start (Kapanma zorlama) işlemini yapmanız gerekir.

Samsung S10 fabrika ayarlarına döndürme işlemi hakkında detaylı açıklamada bulunacağız. Samsung S10 resetleme işlemlerini öğrenerek kendi cihazınızda kolayca uygulayabilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Dönme

Fabrika ayarlarına geri döndüğünüz zaman cihazınız ile ilgili ciddi sorunları çözebilirsiniz. Fakat bu işlemde telefonda yer alan veriler tamamen silinecektir. Daha önceden yedekleme işlemi yapmadıysanız, telefonunuzda bulunan tüm verileri saklamanızı tavsiye ediyoruz. Bununla beraber cihazınızı satmadan ya da başkasına vermeden önce fabrika ayarlarına sıfırlamak isteyebilirsiniz.

Fabrika ayarlarına döndürmeden önce mutlaka veri yedekleyiniz. Kaybetmek istemediğiniz her şeyi yedeklediğinizden emin olduktan sonra;

  • Ayarlar bölümüne giriş yapın. Yedekle ve Sıfırla sekmesine dokunun ve Fabrika Ayarlarına Geri Yükle seçeneğini aktif hale getirin.
  • Sıfırla seçeneğine dokunduktan sonra sizden istenen parolayı kullanın.
  • Her şeyi sil seçeneğine bastıktan sonra cihazınız yeniden yüklenecektir.

Hard Reset Nasıl Yapılır?

Eğer cihazınız açılmıyorsa Hard Reset yapabilirsiniz. Hard reset yapmak için;

  • Cihazınızın kapalı ve en az %70 şarjı olduğuna dikkat edin.
  • Ses Açma, Bixby düğmesi ve Güç düğmesine aynı anda birkaç saniye basılı tutun.
  • Android logosunu ortaya çıktıktan sonra tuşları basmayı bırakın.
  • Gelen ekran üzerinde Ses Düzeyi Ayarlama tuşları ile yukarı ve aşağı doğru hareket edebilirsiniz. Seçim işlemi ise güç tuşu ile yapılmaktadır.
  • “wipe data / factory reset” sekmesini aktif hale getirin.
  • Açılan ekran üzerinde “yes – delete all user data option” seçeneğini işaretleyin.
  • Cihazınız yeniden başlatılacaktır.

Hard reset işlemi sonucunda tüm verileriniz kaybolacaktır. Kaybetmek istemediğiniz verileri yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

Google Hesap Sıfırlama

Samsung Galaxy S10 format konusunda ayrıntılı klavuzumuzu kullanabilirsiniz. Donanımdan sıfırlama işleminde bazı güvenlik önlemleri bulunuyor. Google hesabı kurulu ise cihazınızı sıfırladığınızda tekrar hesabınızı aktif hale getirmelisiniz. Unutursanız format sonrası telefonunuz açılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu