Telefon ve Tabletler

WhatsApp Artık Bu Telefonlarda Kullanılamayacak

WhatsApp Artık Bu Telefonlarda Kullanılamayacak

 

Teknolojinin hayatımıza katmış olduğu ailenin boşlukta akıllı telefonlar bulunmaktadır. Akıllı telefonlarda ise en fazla kullanılan uygulama WhatsApp WhatsApp Dünya üzerinde kullanılan en önemli sohbet uygulamasından birisidir. Hemen hemen birçok model telefonda WhatsApp uygulamasını kullanmak mümkündür. Fakat son dönemlerde yapılan bazı açıklamalara göre WhatsApp bazı telefonlarda kullanılamayacak. Peki WhatsApp hangi telefonlarda kullanılamayacak ve nedeni nelerdir.

Whatsapp neden bazı telefonlarda kullanılamayacak

Telefon üreticileri zaman zaman üretmiş oldukları marka telefonlara güncelleme Hakkı vermektedir. Fakat bazı firmalar bazı modellere Bu güncelleme desteğini vermeyi bir süre sonra bırakmaktadır noktan bu sebeple de güncellemesi yapılamayan telefonlar bazı uygulamaları açamayacak duruma gelmektedir Bu konuda yaşamam en son olay istek WhatsApp’a ilgili olan Iğdır. WhatsApp güncellemesi Yapılan bazı telefonlarda artık açılamayacak. WhatsApp artık Android 2.3.5 ios. 7 sürümlerinden daha eski sürümlerde kullanılamayacak. Bir dönemde bazı Nokia ve Black berry marka telefonlar için WhatsApp kullanımı sona ermiştir.

Whatsapp Nedir

Whatsapp akıllı mobil telefonlarda kullanılan en önemli ve kapsamlı sohbet programıdır. WhatsApp ile mesajlaşma, görüntülü veya görüntüsüz konuşma, video, fotoğraf gibi medya paylaşma mümkün. Dünya üzerinde pek fazla kişi haberleşmelerinin en popüler olarak WhatsApp kullanarak yapmaktadır. WhatsAppdaki grup oluşturma özelliği de kitlesel haberleşme şansı da geldi. Bu sebeple ve daha birçok sebeple WhatsApp kullanımı çok tercih edilen bir uygulama.

Soysal Medya

Sosyal medya hayatın her alanına girmişi bir olgudur. Birçok farklı program ile dünyanın her yerine ulaşmak her şeyi bilmek ve öğrenmek mümkün. Birçok kişi instagram, WhatsApp, Facebook ve daha pek çok uygulama ile hem hoş vakit geçirirken, hem bilgilenip hem de bazı işlerle uğraşabiliyor. İnsanlar bu sebeplerle bu uygulamaları daha yoğun olarak kullanmaya merak salmıştır. Zamanla bazı uygulamaları kullanıcılar silerken bir süre sonra uygulamalar temizlik işine girişmekte. Bu sebeple aktif olunmayan, açılmış 100 tane hesabı olan kimseler bu hesapları temizleyerek katlı da bulunabilir. Böylelikle hem sosyal medya hem de bizim mobil cihazlarımız gereksiz hafıza doluluğu yaşamamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu