HABER - DUYURU

Çin Virüsü Teknolojiyi Nasıl Etkiler?

Çin Virüsü Teknolojiyi Nasıl Etkiler?

 

Merkezi Çin olan ve bu bölgeden birçok ülkelere yayılan Korona Virüsü pekçok alanları olduğu gibi teknoloji alanları üzerinde de etkilere neden oldu. Buna göre Çin virüsü teknolojiyi nasıl etkiler konusu da yaygın olarak merak edilen ayrıntılar arasında yerini aldı. Çin’in Wuhan kentinde Huanan deniz ürünleri pazarında etkisini gösteren Korona adındaki virüs bu bölgeden başta Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Fransa olmak üzere pekçok ülkelerde de etkisini göstermeye başladı. Şanghay borsasının işlemlerine bir müddetliğine ara vermesine neden olan virüs dünyaca ünlü teknoloji firmaları üzerinde de negatif etkiler oluşturdu. Dünyaca ünlü teknoloji devlerinden biri olan Huawai firması Çin’de gerçekleştirmesini planladığı konferansını Korona virüsü sebebiyle yaklaşık olarak 30 gündür ertelemek zorunda kalıyor.

Sosyal Medya Firmaları da Virüsten Etkilendi
türkçe casino
Yapılan bazı duyurular doğrultusunda Çin virüsü teknolojiyi nasıl etkiler konusunda Apple firmasının tedarikçi ve ana merkezlerinin bulunduğu bazı bölgelerde de virüs salgını sebebiyle faaliyetlerin yavaşlatıldığı sosyal medya üzerinden duyuruldu.Öte yandan yalan yanlış haberlerle mücadele etmek zorunda kalan sosyal medya kanalları da Korona Virüsüyle ciddi anlamda mücadele etmek zorunda kaldı. Geçtiğimiz haftalarda Davos’ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’nda belirtildiği üzere sosyal medya kanallarında Korona Virüsü hakkında yapılan yalan ve yanlış haber ve yorumların doğa ve yapay zekâ teknolojisi üzerinde de negatif etkilere neden olabileceği belirtildi. Bu konu hakkında küresel çözüm arayışları ise devam ediyor. Firmalar virüsün yok edilmesinde yine teknolojik ağların kullanılması, küresel çapta bazı önlemlerin alınması gerektiğini belirtiyor.

Çin Virüsü Nedir?

Korona Virüsü olarak da isimlendirilen Çin virüsü teknolojiyi nasıl etkiler sorusu haricinde bu virüs her geçen gün dünya genelinde etkisini hızla genişletiyor. Yapılan açıklamalarda 8 Şubat’ta bu tehlikeli virüs sebebiyle Çin’de sadece 24 saat içerisinde 89 birey yaşama veda etti. Ayrıca virüs henüz tam anlamıyla kontrol altına alınamadı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından acil durum ilan edildiği Korona Virüsü’ne 1 Şubattan buyana yaklaşık olarak 31 bin 510 kişinin bu virüse maruz kaldığı ve şuana dek 638 kişinin ise Korona Virüsü sebebiyle hayatını kaybettiği gözlemlenmiştir.Virüsten korunmanın en etkili yolları hakkında ise araştırmalara devam ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu