Otomobil

Arabalarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır

Az Yakıtla Çok Yol Nasıl Gidilir?

Benzin fiyatlarının alıp başını yürüdüğü şu günlerde araç sahipleri için yakıt tasarrufu yapmak hiç olmadığı kadar önemli bir hale geldi. Aracınızın markası ya da modeli ne olursa olsun yakıt tasarrufu yapmak için her araç sahibinin bilmesi gereken çeşitli püf noktaları var.

Neden Yakıt Tasarrufu Yapmalıyım?

Yakıt tasarrufu yapmak için birinci ve en önemli olan nokta gerçekten aracınızı kullanıp kullanmamanızın gerekliliğidir. Eğer gideceğiniz yer yürüme mesafesindeyse kesinlikle araç kullanmadan gidiniz. Biraz yürümek sağlığınız açısından da önemlidir. Eğer araç kullanmak zorundaysanız o zaman da yakıt tasarrufu yapmak için biraz daha dikkatli kullanmalısınız. Trafikte sürücülerin en çok yaptıkları hata kırmızı ışıkta dururken kontak kapatmaktır. Bu yakıt tasarrufu sağlamayacağı gibi daha çok yakıt tüketimine yol açar.

Bununla birlikte gereksiz şekilde gaza basmaktan da sakının. Özellikle yokuş aşağı giderken ya da ileride yanan kırmızı ışığı gördüğünüzde gaza basmayı bırakın ve aracınızın o anki hızıyla ilerlemesine izin verin. Yakıt tasarrufu yapmak için dikkat edilecek önemli bir nokta da aracınızı park ederken çok fazla mükemmeliyetçi olmamak. Gereksiz manevralar gereksiz yakıt tüketimine yol açacaktır.

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları