Telefon ve Tabletler

Apple, iPhone 12 Fiyatını Düşürmeye Çalışıyor!

Apple, iPhone 12 Fiyatını Düşürmeye Çalışıyor!

 

Bildiğiniz gibi son yıllarda çok büyük bir ün kazanan Apple markası, 1 Nisan 1976’da kurulan, tüketici elektronikleri, bilgisayar yazılımları ve kişisel bilgisayarlar tasarlayan, geliştiren ve satan bir şirkettir. Bir Amerikan çok uluslu şirketidir. Steve Jops, Steve Wozniak ve Ronald Vayne tarafından kurulmuştur. Şirketin CEO’luğunu 2011 yılından bu yana Tim Cook üstlenmektedir. Günümüzde şirketin adı en çok, telefonları ve AirPods(bluetoothlu kulaklık)  kulaklıkları ile duyulmaktadır.

iPhone 12 Batarya Değişikliği/Fiyat Düşüş Sebepleri

Apple, ilerleyen günlerde 5G destekleyebilen bir iPhone telefonu olacak iPhone 12 modelini piyasaya çıkarmaya hazırlanmaktadır. Sektörden alınan detaylar doğrultusunda 5G destekleyebilen akıllı telefonların donanım nedeniyle maliyetinin artacağı da bilinmektedir. Apple ise geçtiğimiz günlerde bu konuda dikkat çeken önlemler aldığını kamuoyuna duyurmuştur.

iPhone 12 fiyatında kayda değer bir fiyat artışını önlemek için Apple’ın kullanılacak batarya üzerinde yaptığı değişiklikler olduğu bilinmektedir. Batarya hücrelerinin daha ufak bir alana yerleştirilebilmesi adına yapılan bir tasarım olduğu belirtilmektedir. iPhone 12 modeli, iPhone 11’e kıyasla batarya açısından %30 veya %40 oranında daha uygun olacaktır. Ming-chi Kuo tarafından bildirilmiştir.

Apple’ın Yeni Batarya Üretmesi

Apple’ın tasarladığı yeni bataryaların, yalnız yeni iPhone modellerinde değil, AirPods modellerinde de kullanılacağı belirtilenler arasındadır. Yani yeni batarya sayesinde AirPods ve yeni çıkacak olan iPhone 12 modelinin üretim maliyetlerinde önemli bir düşüş yaşanacaktır. Ek olarak şu an yeni çıkacak iPhone 12’lerin fiyatları hakkında henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

 

beşiktaş medyum

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu