Telefon ve Tabletler

İOS 12, Iphone 5S’e Gelecek mi?

 

Apple firmasının yeni akıllı cihazlar güncellemesi olan İOS 12, bilindiği üzere haziran ayı içerisinde tanıtılacak. Daha yeni güncelleme tanıtılmadan kullanıcıların aklına gelen ilk sorular ise hangi telefonlara geleceği yönünde. Bu cihazlar arasında en merak edileni ise Iphone 5S’in bu güncellemeyi alıp almayacağı.

Apple firmasının yeni yazılımlarını tanıtacağı WWDC 18’e 1 haftalık bir zaman kalmışken, yeni gelecek olan IOS 12’nin habercileri Webkit geliştirme raporları ile ortaya çıkmış durumda. Yayınlanan raporlara göre IOS 12 alacak en eski Apple cihazı 5S olabilir.

WebKit gibi yazılımlar için API testleri yapan bağımsız bir sayfa olan MacGeneration adlı Fransız sitesinde yayınlanan rapora göre 5S sahipleri IOS 12’yi kullanabilir. Ayrıca çeşitli sitelerin referansları ile de bu durum desteklenirken karanlık kalan taraf ise 1136 x 640 ekran çözünürlüğüne sahip iki Apple modeli olması.

Bu sebeple güncellemenin Apple Iphone S’e mi yoksa 5S’e mi geleceği tam olarak kestirilemiyor.

WebKit kayıtlarında çalıştırılan robotta ise IOS 12’nin Apple’nin ilk parmak izli ve 64bit işlemcisi cihazı olan Apple Iphone 5S üzerinde çalıştığı görülebiliyor. Eğer Apple firması 5S’e IOS 12 güncellemesini sağlarsa, ilk defa 5 yıldan uzun bir süre boyunca bir telefonuna destek sağlamış olacak.

IOS 12 Haziran ayının 4’ünde tanıtıma çıkacak ve Eylül ayında yeni Iphone cihazlarının tanıtımı sonrası yayınlanacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu