Telefon ve Tabletler

Android 12 ile Birlikte Güncellenecek Modeller Belli Oldu

Android 12 ile Birlikte Güncellenecek Modeller Belli Oldu

Android 12 uzun bir bekleyişten sonra nihayet piyasaya çıktı. Şuanda sadece AOSP yani Açık Kaynak Projesi için kullanılan Android 12’nin ilerleyen günlerde diğer cihazlara da gelmesi bekleniyor. Samsung, Realme, Tecno, Oppo, Vivo, Xiaomi ve Google Pixel serisi Andorid 12 güncellemesini alacak cihazlar arasında sayılmıştır.

İşte Marka Marka Android 12 Güncellemesi Alacak Cihazlar

Google Pixel serisi olan Google Pixel 3- 3 XL, Google Pixel 3a -3a XL, Google Pixel 4 -4 XL, Google Pixel 4a, Google Pixel 4a 5G -5, Google Pixel 5a 5G modelleri Android 12 güncellemelerini alacak modeller arasındadır. Google Pixel modellerinin yanı sıra Xiaomi modelleri olan Xiaomi Mi 11 , Mi 11 Pro , Mi 11 Ultra ve  Xiaomi Mi 11X Pro,  Mi 11i , Redmi K40 Pro Plus gibi modellerde güncelleme alacak modeller arasında açıklanmıştır.

Samsung marka telefonlarda ise Galaxy S21 ailesine Android 12 güncellemesinin geleceği duyuruldu. Asus Zenfone 8,  iQOO 7 Legend, Nokia X20, OnePlus 9 ve 9 Pro, Oppo Find X3 Pro, Realme GT, Sharp AQUOS sense5G ve TCL 20 Pro 5G’de Android 12 alacak olan diğer cihazlar arasında duyurulmuştur.

Android 12 İle Yeniliklere Hazır Mısınız?

Android 12 güncellemesi alan telefonunuz bu yeni gelen güncelleme ile telefonunuzu kişiselleştirmeyi mümkün kılıyor. İstediğiniz renk paletini kullanarak telefonunuzda gün içerisinde geçirdiğiniz iletişime katkı sağlamanız mümkün. Yeni gizlilik panosu ile size güvenilirliğin kapısını bir kez daha açıyor. Bu pano ile birlikte son 24 saat içerisinde telefonunuza hangi uygulamaların eriştiğini görebilmeniz artık mümkün. Android 11 ile gelen bildirim güncellemesini bir tık ilerletip bildirimleri artık özel simgeler aracılığıyla süsleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra yeni gelen güncelleme ile bildirimdeki metin etiketleri daha belirgin ve daha büyük bir şekle bürünecek. Oyun oynayanlara özel olarak ise yeni geliştirilen Uygulama Programlama Arayüzü yani API ile oyunlarınız Oyun Modu API’lere uyum sağlayacak. Performans modu ya da pil tasarrufu seçerseniz oyun ayarları buna göre şekillenecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu