Donanım

AMD 7nm 64 çekirdekli işlemcisini tanıttı!

AMD yeni 64 çekirdekli EPYC ROME işlemcisini tanıttı

Zen mimarisi ile Intel’i zor duruma sokmayı başaran AMD, Next Horizonetkinliğinde yeni teknolojilerini tanıttı. x86 platformundaki dünyanın ilk 7nm üretim teknolojisine sahip olan 64 çekirdek 128 izlekten oluşan işlemcisi EPYC ROME tanıtıldı. Henüz bu işlemcilerde seri üretime geçilmediğini ve en erken 2019 yılında bizlerle buluşacağının altını çizelim.

amd epyc rome

Zen mimarili işlemcilerin ilk piyasaya sunulduğu sırada 4 çekirdekli işlemcilerin piyasada yaygın olduğunu fakat Ryzen serisinin satışa sunulmasıyla birlikte 6 ve 8 çekirdekli modeller de kolayca ulaşılabilir hale geldi. Firmanın fiyat performans oranına her zaman önem göstermesi Intel’in de elini taşın altına koymasına neden oldu.

https://shiftdelete.net

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları