Bilginiz Olsun

Yurtdışına Para Gönderme Yöntemleri

Yurtdışına Para Gönderme Yöntemleri

Yurtdışına Para Gönderme Yöntemleri | Yurtdışına Para Gönderme En Ucuz

Yurtdışına para gönderme yöntemleri  uygun seçeneklerle gerçekleştirilebilir. Kurumsal firmalar para nakil işlemlerinde değişken bir fiyat skalası oluşturabilmektedir.

Yurtdışına para gönderme yöntemleri  yerli ve yabancı firmalar aracılığıyla, bankalarınızdaki hesaplardan aktarımla olabilir. Gönderim esnasında miktarı ve gönderim ücretlerini değerlendirmelisiniz.

PTT “UPT” ile Yurtdışı Para Gönderme<

/strong>

En yakın postane üzerinden işyerlerinde yurtdışına ucuz para transferi gerçekleştirilebilmektedir. Onlarca ülkeye birkaç dakika içerisinde transfer işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Hızlı, ucuz ve güvenli bir şekilde göndermek istediğiniz para için UPT hizmeti 100’den çok ülkeye işlem yapabilmektesiniz. Para birimi olarak USD ve EURO cinsinden IBAN, hesap, isme para transferi yapılabilir.

IBAN İle Yurtdışı Para Transferi  | Yurtdışına Para Gönderme Ziraat & Halkbank 

Ziraat ve diğer bankalar üzerinden yurt dışındaki bir kişinin hesabına para gönderebilirisiniz. IBAN numarası bilgisi ve işlem ücretleri hakkında bankanıza özel

Yurtdışına Para Transferi Limiti 2021

Banka ve finans kurumu özelliklerine göre para gönderme limitleri ve işlem ücretleri değişebilmektedir. Doğrudan kurum ile görüşme yaparak veya sitelerini ziyaret ederek netlik kazanabilirsiniz.

Western Union ile Yurtdışına para gönderme yöntemleri 

Western Union ile yurt dışına para gönderme en yaygın işlemlerden biridir. PTT ile de çalıştığı bilinen kurum, havale ücretleri bakımından değişmektedir.

Yurtdışına SWIFT EFT Yapmak

Yurtdışı banka hesabına para gönderme işlemi SWİFT ile yapılabilmektedir. Mobil bankacılık seçeneklerini de kullanabileceğiniz bu sistemde muhabir bankalar nedeniyle fiyatlar artabilir.

MoneyGram ile Transfer

Yurtdışına para gönderme işlemlerinde MoneyGram yeni ve önemli firmalar arasındadır. MTCN numarasının bulunmaması detayını da dikkate alarak firma ile gönderim işlemlerini sürdürebilirisiniz.

Wise ile Yurtdışına Para Gönderme

Düşük komisyonlu yurt dışına para gönderme yöntemleri arasında Wise yer almaktadır. Masrafları en aza indirerek para gönderim işlemi yapmak büyük miktarlarda daha da artı kazandırabilir. Komisyonu şeffaf bir şekilde görebileceğiniz bu sistemi değerlendirebilirsiniz. Hız açısından da önerilen yöntemler arasında yer almaktadır. Bir gün içinde işlemlerin tamamlandığı bilinmektedir.

Uluslararası Para Transferi Kaç Gün Sürer?

Yurtdışı para transferi genellikle en geç 5 güne kadar gönderim tamamlanmaktadır. En erken de 24 saat içerisinde transfer gönderilebilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu