Yazılım

Windows 10 Pro İle Neler Bulacaksınız

Windows 10’un Pro sürümü, Home sürümünün tüm özelliklerine ek olarak, etki alanına katılma, grup ilkesi yönetimi, bitlocker, kurumsal mod ınternet explorer (emıe), atanmış erişim 8.1, uzak masaüstü, istemci hyper gibi gelişmiş bağlantı ve gizlilik araçları sunar. Örneğin Atanmış Erişim 8.1, kullanıcı hesaplarını kilitlemenize ve belirli uygulamalara erişmelerini engellemenize olanak tanır. Bitlocker ise Windows’taki en güçlü disk şifreleme araçlarından biridir. Harici USB sürücülerinizi şifrelemenizi sağlar. Ayrıca, Azure Active Directory’ye katılırken sorunsuz bağlanmayı kolaylaştıran araçlar ve Windows 10 için bir İşletme Mağazası da edinirsiniz. Bu özellikleri sayesinde pek çok kişi tarafından beğenilmiş ve hemen kullanılmaya başlanmış bir sürüm olma özelliği taşımaktadır.  O halde siz de hemen Windows 10 pro satın al işlemleri yaparak daha etkili bir kullanım deneyimine sahip olabilirsiniz.

bu sürüm, tahmin edebileceğiniz gibi, orta ve büyük ölçekli kuruluşların taleplerini karşılamaya yöneliktir. Bir şirkete cihazları kilitleme yeteneği sağlayan Device Guard gibi daha da gelişmiş özelliklerle birlikte gelir. Diğer iki Windows 10 Sürümünden farklı olarak, Enterprise sürümü perakende mağazalarda satışa sunulmayacaktır. Bunun yerine, toplu lisanslama yoluyla satılacaktır. Siz de Windows 10 pro lisans satın al diyerek işletmelerinizdeki cihazlarınız için üstün bir koruma özelliğine kavuşabilirsiniz. özellikle bilgisayar korsanları, kötü yazılımlar ve çeşitli virüsler karşısında güçlü olmak için mutlaka bu sürüme geçmeniz önerilir.

Windows 10 Enterprise sürümü okullar – öğrenciler, öğretmenler, personel ve yöneticiler için tasarlanmıştır. Sürüm, Enterprise sürümünün çoğu özelliğiyle birlikte gelir.

Öte yandan ev kullanıcıları için Windows 10 Home geliştirilmiştir. ancak Windows 10 Home ile Windows 10 pro arasında sanıldığı kadar büyük farklılıklar yoktur. Bu nedenle iş yeri kullanıcıları da home sürümü tercih edebilir. Ama her ne kadar farklılıklar olmasa da Windows 10 pro iş yerlerinde kullanmak için daha uygun bir seçenek olacaktır. Windows 10 satın al işlemleri için mutlaka güvenilir bir web siteden sipariş vermeyi de ihmal etmemeniz gerekir. bu sayede daha rahat bir kullanıma kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu