Bilginiz Olsun

WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

WhatsApp, birçok kişini telefonuna neredeyse ilk olarak yüklediği bir uygulamadır. Bu uygulama birçok kişi tarafından sıkça kullanıldığı için en iyi mesajlaşma uygulaması olarak bilinmektedir. Kullanımı basit ve sade bir görünüme sahiptir. Bu uygulamayı sadece telefondan değil bir internet sitesi üzerinden de kullanarak mesajlarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu sitenin adı WhatsApp Web’dir ve bilgisayar başında olanlar için iyi bir sistemdir.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web sitesini kullanmak aslında çok basittir. 1-2 basit işlem ile hemen halledebilir ve internet sitesi üzerinden bunu kullanabilirsiniz. WhatsApp Web sitesine giriş yapıp kullanabilmek için şu adımları uygulamalısınız:

-Öncelikle telefonunuz ve gireceğiniz site için başka bir cihaz yanınızda olmalıdır. Sıkça bilgisayar kullanılır ama siz tablet veya telefon gibi tarayıcı bulunan herhangi bir cihazı kullanabilirsiniz.

-Telefonunuzda WhatsApp uygulamasına giriş yapın. Ardından sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıklayın. Burada karşınıza seçenekler gelecektir. Buradan WhatsApp Web seçeneğine tıklayın. Eğer karşınıza bu seçenek gelmiyorsa telefonunuzda bulunan WhatsApp uygulaması güncel değildir. Bunun için isterseniz güncelleyebilir isterseniz de ayarlar kısmından bu seçeneği bulabilirsiniz.

-WhatsApp Web seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza bir kod okutmak için ekran çıkacak. Burada işlemleri devam ettirmek için diğer cihaza geçeceksiniz.

-Diğer cihazda bulunan tarayıcıyı açın. Daha sonra aram kısmına Whatsapp Web yazın. Çıkan sitelerden web.whatsapp.com sitesine tıklayın.

-Karşınıza bir adet kod gelecek. Kodun altında bir seçenek olacak. Eğer WhatsApp Web sitesinden 1-2 dakika uzaklaştıktan sonra kapanmasını istiyorsanız bu seçeneğe dokunmayın. Eğer sürekli olarak oturumunuzun açık kalmasını istiyorsanız bu seçeneğe tıklayın.

-Ardından telefonunuzdan bu kodu okutarak giriş yapabilirsiniz.

WhatsApp Web Sitesinin Bir Zararı Olur Mu?

WhatsApp Web normal durumlarda size herhangi bir zarar sağlamaz. Sizin daha kolay kullanmanız için bu siteyi size sunar. Herhangi bir bilginizi sızdırmaz. Ama kullandığınız cihazda bu siteye kadar erişebilecek bir virüs varsa bu durum sizin için tehlikeli olabilir. O virüs sizin kişisel bilgilerinizi ele geçirebilir. Aynı durum telefonunuzda kullandığınız WhatsApp uygulaması için de geçerlidir. Bunun için virüs programlarına dikkat etmelisiniz.

 

esenyurt medyum

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu