internet

Web Sitesi Oluşturmak

Web Sitesi Oluşturmak

 

Attığınız adımlardan bazıları önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlayabilir. Akılda tutulması gereken birkaç temel nokta vardır. Web siteniz için hedef kitleyi doğru belirleyin. Tasarım, mimari ve genel akış konularında hedef kitlenin ihtiyaçlarını ve görüşlerini dikkate alın. Sitenizdeki genel ürün bilgilerinin yanı sıra tüm sipariş ve ödeme işlemlerinin de burada gerçekleştirildiğinden emin olun. Bir e-ticaret sitesi oluşturmak veya sitede bir online mağaza açmak, maliyeti tamamen değiştirir ve işletmenin büyüklüğünü belirler. Seçeneklerinizi göz önünde bulundurarak web sitenizi kurmak için ayıracağınız bütçeyi belirlemeye çalışın. Bunun için iyi bir fizibilite gereklidir. Ayrıca zaman hedefleri belirlemeli ve onlara ulaşmaya çalışmalısınız.

Web Sitesinde Alan Adı Seçimi

 

Firmanızın internet dünyasındaki alan adı; Kimlik, adres ve yarattığınız marka. Bunun için alan adınızı seçerken çok dikkatli olmanız gerekir. Alan adınız aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır: Çevrimiçi yaptığınız işle ilgili olmalıdır, hatırlaması kolay olmalı, kısa olmalı, ayırt edici olmalı, karmaşık sayılar veya noktalama işaretleri içermemelidir, satın alınabilir olmalıdır. Geleneksel dünyadaki işletmelerin çoğu, alan adı olarak mevcut adlarını seçer. Diğer alternatif ise internette yeni bir isimle yeni bir marka yaratmaktır.

Web Sayfayı Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Web sitenizi tasarlarken, müşterilerinizin internette yaşamasını istediğiniz deneyimle başlayın. Tasarıma başlamadan önce hedef kitlenizi, onların beklentilerini ve internette onlar için çözeceğiniz problemin türünü düşünmeniz gerekir. İçerik oluştururken en yaygın hatalar ve dikkat edilmesi gerekenler şunlardır; Ürünlerinizi çekici kılmak için ana sayfada çok fazla bilgi vermeye çalışmayın. Her ürünün yanına “Daha Fazla Bilgi” gibi bir bağlantı ekleyin. Meraklı müşteriniz bu linke tıklayarak ilgilendikleri ürün hakkında daha fazla bilgi alabilir. Sayfa açıldığında çalan görseller, videolar, müzikler sayfanızı çok şık hale getirebilir ancak sayfanız 12 saniye içinde yüklenmezse büyük ihtimalle ziyaretçi tarafından kapatılacaktır. Çoğu zaman insanlar ayrıntılı bilgiyi satır satır okumazlar, sadece gözden geçirirler. Kısa paragraflar ve alt başlıklar kullanmak yararlıdır.  Dinamik içerik, müşterilerinizin web sitenizi nasıl ziyaret ettiğini etkileyen içeriktir. Bu nedenle, düzenli olarak ve orijinal içerikle güncellendiğinden emin olmak çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu