Twitter

Twitter, kullanıcıları retweet yerine tweet atmaya teşvik edecek

Twitter, kullanıcıları retweet yerine tweet atmaya teşvik ederek seçim kaosuyla mücadele ediyor.

Twitter Cuma günü, 3 Kasım ABD başkanlık seçimleri civarında kötüye kullanımı önlemeyi amaçlayan bir dizi geçici değişiklik duyurdu.

Erken zafer iddialarını içeren tweet’ler etiketlenecek, seçim veya seçim sonuçlarına müdahaleyi kışkırtmayı amaçlayan tweet’ler kaldırılacak ve Başkan Trump da dahil olmak üzere 100.000’den fazla takipçisi olan siyasi figürlerin “yanıltıcı” olarak etiketlenen tweetleri erişimi daha zor olacak.

Twitter, “seçim konuşmasının bütünlüğünün korunmasında kritik bir role sahiptir ve adayları, kampanyaları, haber kuruluşlarını ve seçmenleri Twitter’ı saygılı bir şekilde kullanmaya ve güvenli, adil ve meşru bir demokratik güvence sağlamak için seçmenlere karşı kolektif sorumluluğumuzu tanımaya teşvik ediyoruz.” dedi.

Geçici değişiklikler, çoğu insanın Twitter’ı nasıl kullanabileceğini frenleyecek.

Bugünden itibaren, kullanıcılar bir şeyi yeniden tweetlemeden önce “kendi yorumlarını eklemeye” teşvik edilecek ve bunun yerine onları alıntı tweet seçeneğine doğru itecek.

Tweetten alıntı yapmamayı seçen kullanıcılar yine de retweet yapabilir, ancak şirket “insanların sohbete kendi düşüncelerini, tepkilerini ve bakış açılarını ekleme olasılığını artıracağı” umuduyla “ekstra sürtüşme ve fazladan bir adım” eklediğini söylüyor.

office 365 satın al

Başa dön tuşu