Twitter

Twitter Aktif Olmayan Hesapları Silecek

Twitter Aktif Olmayan Hesapları Silecek

 

Birçok sosyal medya hesabı ve uygulaması her gün aktif olarak kullanılmaktadır. Farklı uygulamalar farklı amaçlara hizmet edecek şekilde devam eder. Twitter de dünyada yoğun olarak kullanılan bir uygulamadır. Milyonlarca takipçisi olan Twitter gizlilik politikası içeriği olarak da gelişmiş bir uygulamadır. Haber siteleri, ünlüler ve daha birçok kişi yapılan paylaşımlar ile tt olarak dünyanın gündemine oturmaktadır. Bu kadar geniş çaplı etki alanı olan bu uygulama gizlilik politikası düzenlemeleri ile de takipçi ve talep bulmaktadır. Twitter yöneticileri son zamanlarda bazı kararlar aldı. Aktif olmayan hesapları silecek. Peki, bu konunun ayrıntıları nelerdir? Bu konu ile ilgili ayrıntıları yazımızda bulabiliriz.

Twitter Hangi Kriterlere Uygun Hesapları Silecek

Twitter aldığı bazı kararlar ile aktif olmayan hesapları silecek. Bunun nedeni ise Twitterın yeni gizlilik politikasıdır. Yapılan açıklamalara göre giriş yapmayan hesaplar gizlilik politikasına onay veremediği için silme kararı alındı. Twitterın aktif olmayan hesapları silme girişimi ilk defa bu kadar geniş kapsamlı olmaktadır. Hayatını kaybeden kullanıcıların hesapları da giriş bilgilerini herhangi bir kimse bilmiyor ve gizlilik politikasına onay veremiyorsa silinecek. Bu şekilde realist takipçi ve kullanıcı sayısı da ortaya çıkmaktadır. Bu uygulamaya ilk önce Amerika dışında başlayacak olan Twitter daha sonraki zamanlarda aynı uygulamayı uzun süredir etkileşimde bulunmayan hesaplara da uygulayacağını açıkladı.

Twitter Kaç Hesabı Silecek

Twitterın yapacağı bu geniş çaplı temizliğin rakamları da merak edilen konular arasında bulunuyor. Bu sayı için yaklaşık bir tahminde bulunmak için öncelikli olarak kaç tane Twitter kullanıcısı var ona bakalım. Şuan 145 milyon kullanıcısı olan Twitter Kaç takipçiyi silecek. Yapılan araştırma ve bilgilere göre milyonları kapsayacak bir temizlik olacağı söyleniyor. Twitterın yapacağı bu işlem merakla beklenirken ok fazla tepki almaktadır. Twitterın yapacağı bu temizle çektiği tepkilerden dolayı bir süre askıya alınsa da kesin olarak kısa zamanda işlemin uygulanacağı düşünülmektedir. Önümüzdeki günlerde bu durumun daha net sonuçları takip ederek görmemiz mümkün. Aktif olmayan tüm hesaplar üzerine yapılacak olan bu işlemler net sonuçları ortaya koyma konusunda da oldukça önemli.

 

Başa dön tuşu