ads

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılmalı Nelere Dikkat Edilmeli?

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılmalı Nelere Dikkat Edilmeli?

Sosyal medyada doğru şekilde yönetmek ve çalışmak için pek çok faktörü bir arada yönetmek gerekiyor. Tasarım, içerik yönetimi ve reklam yönetimi ile ilgili yapılan çalışmalar çok daha etkili bir biçimde yönetilirse sosyal medya hesapları büyür ve başarı artar. Bu içerikte size 5 farklı adımda nasıl sosyal medya yönetimi hakkında bilgileri anlatmaya, aktarmaya çalışacağız. Hazırsanız başlayalım.

 

Instagram Profil Düzenlemeleri

Instagram profil düzenlemeleri yapmak temel olarak sosyal medyada yapılması gerekenleri yapmanızı sağlar. Profil resminizin düzenlenmesi açıklamaların yapılması, işinizi net bir şekilde anlattığı gibi marka değerinizi de arttıracaktır.

 

Gönderi Konseptleri ve Tasarımları

Instagram veya diğer sosyal mecralar içerisinde tasarım dili oluşturmak ve benzer bir tasarım aklı ile çalışmak çok değerlidir. Kullanıcılar gönderilerinizdeki o tasarım noktasını gördüğünde sizi hatırlamalıdır. Bu bir renk bir desen bir tasarım noktası veya bambaşka bir filtre olabilir. Kendinize ait böyle bir tasarım dili olacaktır.

 

Gönderileriniz için de belli konseptler oluşturmanız iyi olacaktır. Konseptlerde bilgi verebilir, ürününüz ile ilgili bilgiler verebilir, işi nasıl yaptığınızı aktarabilirsiniz. Bu çalışmaları yaptığınızda sosyal medyanızda sürekli olarak paylaşım yapacak fikirlere de erişebilirsiniz. Yeni konsept bulmak fikir bulmak uzun süreceği için bu tür konseptler ile çoklu içerik üretmek çok daha iyi bir sosyal medya düzeni ortaya koyacaktır.

 

Reklam Yönetimi

Instagram ve diğer sosyal medya yönetimi çalışmalarında reklam yönetimi çok önemli bir yer tutar. Reklamlardaki doğru hedef kitle seçimi yapmak ilgi alanlarını ve reklam zamanlarını doğru şekilde belirlemek çok büyük değer katacaktır. Optimizasyonları yaparken bu tür çalışmalar ile birlikte reklamlardan iyi performans alabilirsiniz.

 

Kampanya Üretimi

Kampanyaları üreterek çok fazla değer ortaya koyabiliriz. Sosyal medya yönetimi yaparken uzun süre devam eden kampanyalar yapmalı bu kampanyaları harika hale getirerek sonuç elde etmek için çalışmalısınız. Kampanyalarda ürününüz ve mesajınızı net bir şekilde yansıtmalısınız. Mesajınız sade ve net olmalı, aynı zamanda görseller ile desteklenmeli ve kullanıcıya fayda sağlamalı. Bu fayda bazen bir indirim bazen bir ekstra ürün desteği bazen de bir kolaylık olabilir. Müşteriye sağladığınız faydayı kampanya görselinde net bir biçimde ifade etmeli aynı zamanda gönderi açıklamalarında da kampanyanız hakkında bilgiler vermelisiniz. Kampanyanız 30 gün boyunca devam ederse performans artar ve daha verimli bir hal alır. O yüzden kısa süreli kampanyalar yerine uzun süreli daha iyi performans veren kampanyalar meydana getirebilirsiniz. Bu kampanyaları sosyal medya üzerinde Instagram hikaye, gönderi gibi alanlarda verebilirsiniz.

 

Instagram Hikaye Kullanımı

Instagram hikayeleri aktif bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Fazlaca, samimi bir şekilde hikayeler atmalıyız. Yaptığımız işi anlatan, ekibimizi anlatan ve ürünümüzü, hizmetimizi anlatan hikayeler paylaşabilir ve sık bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

 

Sosyal medyada zaman planlaması yapmak da reklamların ve kampanyaların başarılı olmasında çok önemli bir faktördür. Bu kampanyaları yaparken hangi gün hangi saatte yayınlanacak önceden planlamalı ve bu plana göre reklam kurgumuzu yapmalıyız.

 

Sosyal Medya Yönetimi Önerileri

Sosyal medya üzerinde başarılı olmak için samimi bir şekilde yaptığımız işi, kargolama anını ve pek çok noktayı doğru şekilde kurgulamak gerekiyor. Burada ürünü veya hizmeti nasıl yaptığınızı aktarmalı Instagram hikayelerde ve gönderilerde işlerinizi anlatmalısınız.

 

Bu içeriğimizde size sosyal medya yönetimi ve Instagram hesap yönetimi ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı olmuştur. Siz de konu ile ilgili merak ettikleriniz varsa Earnado ile iletişime geçebilir, sosyal medya yönetimi konusunda başarılı bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Instagram ve diğer mecralarda doğru içerikler ve reklamlar üreterek başarılı olmanız dileğiyle,

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu