Telefon ve Tabletler

Samsung Galaxy S7’ye Oreo Güncellemesi

 

Yeni amiral gemisi telefonlarından olan S9’un kamera performansının üst düzeyde olması ile teknoloji takipçilerinin beğenisini kazanan Samsung, Galaxy S8 ve Note 8’e Android Oreo güncellemesini getirdikten sonra kullanıcıların en merak ettiği hususlardan biri Galaxy S7’ye Oreo güncellemesinin ne zaman geleceği oldu.

Samsung Türkiye Güncel Miyiz? Adlı bir internet sitesi açarak, hangi telefonlara ne zaman yeni güncellemelerin geleceğini duyuruyor. Yine bu internet sitesi aracılığı ile Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerine 13 Nisan tarihinde güncelleme verileceği duyurulmuştu.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Modellerinde Tarihler Güncellendi

Fakat 13 Nisan tarihi 18 Mayıs 2018 olarak güncellenmiş durumda. Eğer yeni bir tarih güncellemesi olmaz ise Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri bu tarihlerde Oreo güncellemesine geçmiş olacak. Güncelleme şu an bu cihazlar için test aşamasında. Test aşaması sonrası temiz bir şekilde güncelleme indirilebilecek.

Aynı zaman da Galaxy A7, Galaxy A5 ve Galaxy A3 2017 modelleri için de güncelleme tarihi 25 Mayıs tarihinden 1 Haziran tarihine çekildi. Diğer orta seviye telefonlar içinse henüz güncelleme tarihleri ile ilgili herhangi bir bilgi mevcut değil.

Güncellemenin geleceği tarihlerde eğer bir aksaklık olmaz ise telefonlar sorunsuz bir şekilde yeni güncellemeye kavuşabilecekler. Fakat yine bu güncelleme tarihlerinin tam net olduğu söylenemez. Olası problemlerde ve aksaklıklarda güncellemeler aksayabilir.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu