Bilginiz Olsun

Saf Su ile Çalışan motosiklet

Saf Su ile Çalışan motosiklet

 

Tamamen Saf su ile çalışan bir motosiklet üretmeyi Başaran Brezilyalı yaşlı girişimci Ricardo azevedo Sao Paulo şehrinde Satın almış olduğu 93 model eski motosikleti çok düşük bir fiyata aldıktan sonra yakıt parası ödememek için çok güzel bir yöntem bulmayı başardı.

Bedava Yakıt

Aslında bulduğu Bu yöntem dünyada bilinmeyen ve tanınmayan bir yöntem değil. Ülkemizde de zaman zaman birçok girişimci özellikle Karadenizli girişimciler benzine alternatif yakıtlar ile çalışan motosikletler ve arabalar ile sık sık gündeme geliyorlar. Karadenizli vatandaşların zekalarına hayran kalmamak imkansız. İşte Brezilya kökenli bu vatandaş da düşünmüş ve taşınmış. En sonunda su ile çalışan motosiklet düzeneği kurmayı başarmış. Bu düzenek ilkokulda bile öğretilen fakat nedense hiç üzerinde durulmayan bir düzenek. Düzeneğin adını hepiniz hatırlayacaksınız. Suyun elektrolizi yapılarak sudan hidrojen atomları ayrıştırılıyor ve hidrojen yakıt olarak kullanılıyor. Bildiğiniz gibi Hidrojen patlayıcı bir madde ve evrende milyarlarca yıl stoku hiç tükenmeyecek yegane atom olarak biliniyor.

Suyun Elektrolizi

Motosiklete yerleştirdiği ek akü ile dere suyunu bile elektroliz eden Brezilyalı mucit birkaç çeşit su denemeyi de ihmal etmiyor. En son evinin önündeki dereden su alan mucit, 1 litre su ile kaç kilometre yapıyor tahmin edin bakalım: tam 500 kilo metre…

Evet yanlış ya da hatalı okumadınız. Bir litre dere suyu ile tam 500 kilo metre yol yapan ve doğaya hiçbir zararlı gaz salmayan mucit, eksozdan sadece su buharı atıyor. Yeşil enerji diye buna derim ben…

Herkes Bedava yakıt Elde Edebilir.

Biraz sabırla ve biraz özen ile başarmamak imkansız. Suyun elektrolizini yapan düzenek akü… Akü suyun elektrolizini yapıyor ve hidrojeni başka bir borudan patlamak üzere bujilere gönderiyor. Bujiler art arda patlama gerçekleştirerek sıkışan hidrojen gazının gücüyle pistonu itiyor. Çekiş gücü olarak benzinden hiç de aşağıda kalmayan hidrojen ile tertemiz ve bedava yakıt elde ediliyor.

Neden kimse bu sistemi kullanmıyor?

Arapların petrolleri tükenmek üzere… Yeni alternatif enerji kaynaklarına yöneliş var. Ama petrol varken dünya hidrojen enerjisi gibi küçük şeylerle uğraşmıyor(!)

Etiketler, su ile çalışan motosiklet, suyun elektrolizi, mucit, hidrojen enerijisi

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu