Teknoloji

PUBG MOBILE’da bir ilk! İstanbul’un tarihi simgelerinden Galata Kulesi oyuna ekleniyor

PUBG MOBILE heyecan verici bir güncelleme ile Galata Kulesi’ne kavuşuyor. Türkiye ve İstanbul’un simgelerinden biri olan Galata Kulesi, Erangel haritasına ekleniyor.

 

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan PUBG MOBILE, heyecan verici yeni bir güncelleme ile Galata Kulesi’nin 20 Ekim’de oyuna ekleneceğini duyurdu. Üstelik Erangel haritasına eklenmesi ile dünyanın dört bir yanındaki oyun severlerin Türkiye ve İstanbul’un simgelerinden biri olan Galata Kulesi’ni görmesi sağlanacak.

 

Oyunun en ikonik ve sevilen haritalarından Erangel’e eklenen Galata Kulesi ile PUBG MOBILE’a yepyeni dinamikler de geliyor. 

 

Türkiye’nin tanıtımına büyük bir katkı

Galata Kulesi ve Türkiye’nin tanıtımına büyük bir katkı sağlayacak olan bu yenilik aynı zamanda birçok ödüllü etkinliğin de başlangıcı anlamına geliyor. Oyuncular, etkinlik için özel hazırlanan oyun içi sayfaya girerek birbirinden güzel ödüllerin sahibi olabilecek.

 

Tencent Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz, “Bugüne kadar yerel pazarda öncelik verdiğimiz lokalizasyon çalışmalarını şimdi bir üst noktaya taşıyor ve  bu kez kültürel bir değerimiz olan Galata Kulesini  tüm dünyaya tanıtıyoruz. Galata Kulesi’nin PUBG MOBILE’da yükselecek olmasından dolayı gururluyuz. PUBG MOBILE olarak ülkemizin tanıtımına da katkıda bulunacak bu gelişmeyi bir başlangıç olarak görüyor, oyunseverleri önümüzdeki dönemlerde de yeni sürprizlerle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

 

PUBG MOBILE’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının başlangıcı olarak, 20 Ekim’de PUBG MOBILE’a eklenecek olan Galata Kulesi, yeni gelecek sürprizlerin de kapısını aralayacak. Bu sürprizler ve PUBG MOBILE ile ilgili daha fazla bilgi için  InstagramYoutubeTikTokFacebookTwitch ve Twitter hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu