Telefon ve Tabletler

Oppo SnapDragon 870 ile rakiplerine meydan okuyacak!

Söylentilere göre Oppo, Qualcomm’un yeni işlemcisinin bulunacağı bir telefon yapmayı planlıyor. Gelin hep birlikte detaylara göz atalım.

 

Qualcomm, Aralık ayında Snapdragon 875 işlemcisini piyasaya sürmeyi planlıyor ve amiral gemisinin yanına bir de “lite” versiyonunun eklenmesini bekliyoruz. Bu bize birkaç özelliği eksik olsa da daha ucuz bir deneyim sunacak.

Oppo’dan yeni telefon söylentileri

Sızıntılar, Oppo’nun yeni Snapdragon 870 işlemcisinden güç alacağı yeni bir akıllı telefon geliştirdiğini ortaya çıkardı.

Qualcomm’un yeni işlemcisi, CPU tarafında 3,2 GHz hızına ulaşabilecek ve bunun bir birim kümesi değil, yalnızca süper güçlü bir çekirdek olacağını tahmin ediliyor. Teorik olarak, sızıntı yapan kişi Snapdragon 865‘ten daha güçlü olacağını, ancak yine de saf performans açısından SD875’e kafa tutamayacağı açık ve bariz bir şekilde belli oluyor. Ama yine de oldukça güçlü performanslı bir CPU olacağı daha piyasaya çıkmadan bile ön görülebiliyor.

İddia edilen 870‘i ve düpedüz amiral gemisi olan 875‘i tam olarak neyin ayıracağına dair gelecek olan haberleri ve duyuruları bekliyoruz.

Zaten Qualcomm son bir kaç nesildir satışa sunduğu üst segment yonga setlerinin “plus” varyantlarını da geliştirip piyasaya sürüyordu. Dolayısıyla bu haber bizler için çok da şaşırtıcı olmadı.

Diğer yandan Oppo’nun SD870 ile gelecek olan modelinin Reno5 Pro olduğuna dair de söylentiler mevcut. Fakat henüz bu söylentileri Oppo tarafından doğrulama gelmedi.

Eğer bu söylentiler haklı çıkar ise Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde daha düşük yonga setlerinden güç alması olası görünüyor.

Çinli üreticinin Find X3 Pro modelinde ise SD875 kullanacağı iddia ediliyor. Şimdilik tüm bu bilgilerin bir söylentiden ibaret olduğunu da unutmamak gerekiyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu