Yazılım

Net Framework Nedir?

İlk duyulduğu zaman çok ilginç gelen Net Framework nedir? çok merak edilen bir kavram olmuştur.
Bursa merkez escort
Net Framework nedir?; Microsoft tarafından sunulmuş olan bir yazılım geliştirme programıdır. Net Framework Windows Platformu’nda çalışmakta olan tüm uygulamalar geliştirilmektedir. Çok sık duyulan bu uygulama; programcının herhangi birtane  yazılım uygulamasının geliştirilmesi için kullanıldığı program olarak bilinmektedir.

Framework nedir?; Framework anlamı geliştirme çatısı anlamına gelmektedir. Hangi yazılım dili olursa olsun platformun amacı yapılan bu işlemlerin zamanını kısaltmak ve yazılıma bir biçim yani iskelet oluşturmaktadır.

 

Net Framework Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Net Framework kullanmanın faydaları çok çeşitli olmaktadır.

v  NET tabanlı uygulamaları oluşturmak ve çalıştırmak için gereken ortamın kullanılması,

v  Hazır programlar ve kütüphaneler bu uygulama ile program süresi kısaltılmaktadır,

v  Bu uygulama sayesinde bütün programlar Microsoft platformunda çalışabilmektedir,

v  Framework yönetimi ve bakımı çok kolay olmaktadır,

v  Birçok Microsoft platformunda oluşan programlar otomatik  yazılımlar ile güncellenmektedir,

v  Pek çok platforma aynı zamanda hitap edilmektedir.

Bu sayede mobil sistemlerinin de en çok Framework Apk sistemleri tercih edilmektedir. Framework güvenli çalışma ortamları sunmaktadır. Geleneksel Windows güncelleme otomatik bir şekilde güvenlik güncelleştirilmesine sahip olmaktadır.

 

Net Framework Sürümünün Yüklenmesinin Yolları Nelerdir?

Herhangi bir Net Framework sürümünün yüklenmesinin  üç farklı yolu olmaktadır.

1.Windows sürümünüz var olan yüklemeye dahil edilebilmiştir.

2.Belirli bir uygulama ve sürümü gerektiren kendi yükleme esnasında yüklenebilir.

Benzeri uygulamalar siz kullanıcıları  NET Framework’ün bir sürümünü yüklemek ve kapmak için farklı bir indirme sitesi gönderebilir.

Normal şartlarda Net Framework ile herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Genellikle Windows’a ait olan gerektiği zaman yüklendiği için uygulama yüklemeleri hiç sorunsuz çalışmaktadır. Windows’un çok eski sürümlerinde genelde işleri yürütmek genellikle Net Framework’Ün çeşitli sürümlerini yeniden yükleyip ve kaldırmanız gerekebilir. İhtiyaç duyulan uygulamalar için Net Framework’ün yeni sürümlerinin yüklenip yüklenmediğinden emin olmanız gerekmektedir. Eğer bir sorun hissediyorsanız ve çıkıyorsa sorun ilk önce  Windows’un bütün en son çıkan güncellemelerine sahip olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Net Framework’de güncelleme varsa sadece sorunları ortadan kaldırarak sorunlarını çözmektedir.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu