Yaşam

Neden Hâlâ Uzaylılarla İletişim Kuramadık?

 

Tarihler boyunca uzaylılar konusu her zaman için son derece ciddi bir biçimde merak konusu olmuştur. Ufo göründüğü iddiaları bir zamanlar Türk basınında ciddi bir biçimde yer teşkil etmiş ve uzayda canlıların yaşadığı ve dünyaya indikleri rivayet edilmiştir. Yapılan bilimsel araştırmalar Mars’ta hayat olduğunu ortaya koyar durumdadır. Lakin tüm bu görünen canlılara ve Mars gezegeninde hayat olduğu bulgularına rağmen uzayda yaşayan ve uzaylılar denilen canlılar ile neden hala iletişim kuramadığımız ciddi anlamda bir merak konusudur ve bu konuda farklı bilim insanı ve araştırmacılarını neden hala uzaylılar ile iletişim kuramadık konusunda farklı yaklaşımları ve tezleri mevcuttur.

İşte O Nedenlerden Bazıları

Amerika Birleşik Devletlerinin Colorado eyaletinde yer alan Southwest Araştırma Enstitüsünde görev yapan Alan Stern bu konuda gezegenlerin yüzeyini kaplayan buzulların neden olduğunu ve insanların görünmesini engellediğini söylüyor. Bu konuda ortaya koyan en önemli olgulardan bir tanesi insanlar kadar dünya üzerinde bilinç düzeyi yüksek varlıklar yok ve bu nedenden dolayı insanlarla iletişim kurma şansımız bulunmuyor. Bir diğer ortaya atılan varsayımlardan bir tanesi ise uzayda yaşayan medeniyetler arasında çok ciddi anlamda savaşlar yaşandı ve yaşanan bu savaşlar sonrasında uzayda yaşayan medeniyetler yok oldu ki bu da ortada iletişim kurulacak bir canlı varlığını ortadan kaldırdı. Neden hala uzaylılar ile iletişim kuramadık konusunda verilen en ciddi yanıtlardan bir tanesi bu kabul ediliyor.

Yine bu konuda ortaya koyan sebeplerden bir tanesi ise Oxford Üniversitesi tarafından ortaya atılmış durumda. Üniversitede yaşayan bilim insanlarının teorisine göre evrenin ısısının uzaylılar ile iletişim kurmamıza engel olması. Bu varsayım uzayda yaşayan canlıların dijital bir ortama geçtiğini ve bu dönemde kış uykusunda yattıkları yönünde. Ortaya atılan en önemli varsayımlardan bir tanesi ise 32 ışık yılı uzaklıktaki mesafelerden gelecek dalgaların henüz bize ulaşmamış olması ve bu yüzden gerekli iletişime geçemiyoruz olmamız ve bu yakın bir dönemde geçemeyeceğimiz anlamına gelmiyor o yüzden de yakında neden hala uzaylılar ile iletişim kuramadık noktasında önemli gelişmelerin olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu