Yaşam

Amazon Türkiye’ye Ücretsiz Kargoyu Bitirdi

 

Amazon alışveriş sitesi geçtiğimiz yıl
Türkiye’den 29 Euro üzerinde alışveriş yapanlar için kargo ücretlerini sıfıra indirmişti. Bunu Siteyi Türkçe diline uyarladıktan sonra gerçekleştirdi. Fakat son alınan bir kararla bugünden itibaren artık alacağınız ürünler için kargo ücreti ödemek zorunda kalacaksınız.

Amazon’un 4 farklı teslimat tipi bulunmasına rağmen hiçbir teslimat tipi için artık 29 Euro ve üstü alımlarda ücretsiz kargo işlemini devam ettirmeyecek. Dolayısıyla artık yurt dışından alışveriş yapmak için Amazon’u tercih eden bireyler ekstra birde kargo ücreti ödemek zorunda kalacaklar.

Amazon’un uyguladığı 4 tip kargo teslimat tipi ise şu şekilde;

  • Standart teslimat: 7 – 21 İş Günü arası
  • Amazon Global Standart Teslimat: 4 – 7 İş Günü Arası
  • Amazon Global Expendited Teslimat: 3 – 4 İş Günü Arası
  • Amazon Global Priority Teslimat: 1 – 2 İş Günü Arası

2018 yılı içerisinde Türkiye’de aktif olarak hizmet vermeyi amaçlayan Amazon’un bu tip bir işlemi gerçekleştirecek olması kabul edilebilir olsa da şu an için vereceğiniz 6 Euro’luk bir sipariş için yaklaşık 8 Euro gibi bir kargo ücreti ödemek zorunda kalacaksınız ki bu ücretler aldığınız ürünlere ve kargo tipine göre artış da gösterebilir.

Ülkemizde ki döviz kurları da hesaba katıldığında Minimum 40 TL’ye yaklaşan bir kargo ücretini ödemek zorunda kalmak kullanıcıların pek de hoşuna gitmeyecek gibi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu