ads

Linear Aydınlatma

Linear Aydınlatma

 

Işık hattı veya linear aydınlatma, mekanın parlaklığını ve iç atmosferini etkileyen genel veya dekoratif aydınlatma amaçlı aydınlatma cihazlarında popüler seçeneklerden biridir. Günümüzde mimaride aydınlatma bulmanın önemi nedeniyle, sadece aydınlatma tasarımcıları değil, tasarımcılar ve tüketiciler de ticari, ofis ve konut binalarında, galerilerde ve hatta mağazalarda aydınlatma hatları türlerine özel bir bakış açısına sahipler. En yaygın kullanılan optik hat türleri yüzeysel ve yerleşiktir. Daha sonra trend olan ışık çizgisi türlerini kontrol etmek istiyoruz.

Optik hat ile aydınlatma trendleri

Günümüzde ışık çizgisi binanın iç ve cephe aydınlatmasında ve dekorasyonunda en önemli unsurlardan biridir. Günümüzün minimal mimari tarzı sadece mekanın aydınlatılması için değil, uygun aydınlatma ve ışıklandırma ile mekanın tasarımına derinlik ve boyut kazandırılması amaçlanmaktadır.Bu nedenle optik hat en iyi özel aydınlatmalardan biridir. Aklınıza takılan, yaratıcı şekillerde kullanabileceğiniz aydınlatma cihazı çeşitleri arasında yer alıyor. Bu yazımızın devamında optik hatlardaki son trendleri tanıtacağız.

Altıgen doğrusal lamba

Altıgen linear aydınlatma, özellikle önceden tasarlanmış fikirlerle iç dekorasyonda en iyi lineer lambalardan biridir. Altıgen ışık hattını kullanarak bina içerisinde oluşturulan mekana iyi bir derinlik kazandıran altıgen mimari, bu nedenle altıgen çizginin ofis, restoran gibi mekanlarda kullanılması insanların bir araya gelmesinden dolayı güzel bir his verebilir. mekan ve barış ve düzen içinde yan yana varlıklarını güçlendirmek.

Kavisli optik hat

Kavisli ışık çizgisi, gövdesinde kırık çizgiler yerine kıvrımlar  bulunan lineer bir lambadır. Aslında Crow optik hat teknolojisini kullanarak daire, yarım daire, kavisli köşe şeklinde ışıklara ve hatta kavisli çizgiler kullanan özel tasarımlara sahip olabilirsiniz. Eğri doğrusal ışık her türlü yerleşik, yüzey ve sarkıt şekillerde kurulabilir ve kullanılabilir.

Işık kalitesi veya ışık çıkışı miktarı açısından Ringi veya Cru optik hattının diğer optik hatlardan hiçbir farkı yoktur çünkü bu ışıklarda daha küçük boyutlu modüller bir arada yerleştirilmiştir.

Üçgen optik hat

Üçgen, mimari ve dekorasyonda çok kullanılan bir diğer tasarım ve unsur olup, üçgenin tepesi yukarı doğru ise zihinde erkeksi bir durumla, aşağı doğru ise kadınsı bir durumla ilişkilendirilebilmektedir. . Artık üçgen ışık hattını farklı mekanlarda kullanarak mekana özel ve çekici bir etki kazandırmak, mekanın dekorasyon tasarımını ve kullanımını vurgulamak mümkün.

Üçgen hat da diğer optik hat modelleri gibi hem önceden belirlenmiş ölçülerde hem de özelleştirilmiş ölçülerde üretilebilmektedir.

Halka veya dairesel optik hat

Tavanda doğrusal bir daireyi sarkıt olarak kullanmak diğer avize ihtiyacınızı çözebilir. Özel ölçülerinize göre küçük ve büyük daireler halinde üretilen ring ışık hattı, otel ve binaların resepsiyon merkezi veya lobisi gibi çeşitli departmanların merkezinde kullanılabilecek en iyi ışıklardan biridir. Ayrıca farklı yükseklik seviyelerinde irili ufaklı birkaç halka ışık ayarlayarak doğrusal ışıkları iç içe zincirler halinde aşağıdan görünecek şekilde düzenleyebilirsiniz.

Aydınlatma için hangi tür lineer ışık kullanmalıyız?

Piyasadaki lineer aydınlatma çeşitleri oldukça fazladır ve mekanın kullanımına göre istediğiniz aydınlatmaya en uygun seçeneği seçmelisiniz. Şu anda Zaga standart modüler hat ışıkları, piyasada mevcut en iyi ve en kaliteli ışık hatlarıdır.Tekwat

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu