ads

Basur Kimlerde Görülür?

Basur hastalığı herkeste görülebilir. Ancak ilerleyen yaş guruplarında ve çeşitli nedenlerle bağırsaklara baskı yapan kişilerde daha fazla görülen bir durumdur. Eğer tedavisi yapılmaz ise kısa süre içinde genişleyerek büyür ve kişilere daha fazla rahatsızlık verir. Basurun başlıca nedenleri ise;

Bağırsaklarda yaşanan ani değişimler; bağırsaklarda yaşanan ani değişimler beraberinde pek çok rahatsızlığı getirse de  en çok basur sorununa neden olur. Örneğin bağırsak florasının bozulması, bağırsaklarda bulunan faydalı bakterilerin azalıp, zararlı bakterilerin çoğalması hemoroid oluşmasına neden olur. Buna ek olarak sık yaşanan ishal ve sürekli görülen kabızlık gibi durumlar basurun başlıca nedenleridir. Bu sebeple kişiler beslenmesine dikkat etmeli ve gün içinde bolca su tüketmelidir.
Bedava Bonus
Normal doğum ve hamilelik; gebelikte bebeğin uyguladığı baskı bağırsaklara ağır gelebilir. Bu da damar çatlamalarına neden olur. Bu durumda basur sorunları sıklıkla görülür. Yine normal doğum esnasında ıkınma gibi durumlar nedeni ile bağırsaklarda fazla baskı meydana gelir. Bu da basur oluşması için iyi bir sebeptir.

Sürekli bisiklet kullanmak ve çeşitli spor aktiviteleri; bazı spor aktiviteleri bağırsaklara baskı uygular. Örneğin bisiklete binmek, ata binmek ve halter kaldırmak gibi durumlar bağırsakların zorlanmasına ve üzerinde yırtıkların oluşmasına sebebiyet verir. Basur tedavisi bu gibi durumlarda mutlaka yapılması gerekmektedir.

Sık tüketilen alkol; alkol tüm vücuda zarar verdiği gibi bağırsaklara da zarar vermektedir. Özellikle makat bölgesinde basur gibi hastalıkların meydana gelmesine neden olur. Kişilerde görülen basur hastalıkları için ilk etapta alkol bırakılmalı ve daha sonra tedavi edilmelidir.

Kalın bağırsak kanseri; bağırsaklarda oluşan kanser hastalıkları beraberinde hemoroid hastalığını getirir. Üstelik hemoroid tedavisi zamanında yapılmaz ise kansere ek olarak, basur da vücutta büyük tahribata neden olabilir.  Kanser ve kronik hastalığı olan kişiler için ise genel anestezi almak zararlı olabileceği için lokal anestezi ile sorun giderilmelidir.

Ameliyatsız basur tedavisi için climed adresinden uzman hekimler tarafından bilgi alabilirsiniz. Sizler için ameliyatsız ve oldukça rahat bir şekilde basur tedavileri yapılmakta olup, hızlıca tedaviler tamamlanır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu