Telefon ve Tabletler

IPhone X Fold genel özellikleri

IPhone X Fold genel özellikleri

 

2020 yılına damgasını vuracak olan modellerden birisi olan IPhone X Fold, özellikle de tasarımı yönüyle herkesi şimdiden kendine hayran bırakmış durumda. Pek çok modelden farklı olarak bu modelin katlanabilir olma özelliği yönüyle dikkat çektiğini söylemek mümkün. Ekranın bu sayede genişlemesi dolayısıyla oyun oynamak ya da video izlemek artık çok daha kolay bir hale gelmekte. Gelin IPhone X Fold genel özellikleri konusuna birlikte bakalım.

Iphone, son dönemlerde farklı konseptlerle karşımıza çıkan bir model olarak bilinmekte. Özellikle de son dönemlerde farklı görünümün haricinde özellik açısından da modellerini genişletiyor. Modelin 4.6 inçlik dış ekrana sahip olduğu görülmekte. Bunun yanı sıra modelin 1440 X 2960 piksellik çözünürlüğü bulunmakta. AMOLED kapak ekranının haricinde çentiğin de model içerisinde yer aldığını görebiliyoruz. Çentiğin olabildiğinde ince tutulmuş olması, geniş ekran seven kişileri cezbedecek gibi görülmekte.

Modelin asıl özelliği telefonun katlanabilir bir avantaj sunması. Tamamen açılınca 8.3 inç büyüklüğe ulaşıyor. Ayrıca görüntü kalitesinin ekranın açılması ile birlikte düşmesini engelleyebilmek adına da çözünürlüğün 2880 X 2960 piksele ulaştığını söylemek mümkün. Bu sayede kaliteli bir şekilde telefonu daha geniş ekran şeklinde kullanmak da olanaklı hale getirilmiş.

IPhone X Fold modelinde kamera da gayet kaliteli bir şekilde tasarlanmış. Fotoğraf çekmeyi sevenler için ön kamera bölümünde iki farklı kamera yer almakta. Aynı zamanda kamera özelliklerinin de oldukça kaliteli olduğu biliniyor. Ekranın genişlemesi sayesinde fotoğrafların daha kaliteli şekilde ve büyütülmüş olarak görülebilmesi de bu sayede mümkün hale getirilmiş. Ülkemizde ve tüm dünyada da modelin 2020 yılında satışa çıkarılması beklenmekte. Özellikle de teknoloji tutkunlarının katlanabilir olan bu telefon modelinin IOS ile uyumlu olması halinde ortaya ne gibi özellikler çıkaracağı da merak konusu olmakta. Apple modelin fiyatı hakkında henüz bir bilgi paylaşmadı. Diğer özelliklerin de tam olarak yayınlanmamasından dolayı fiyatın tahmin edilmesi de mümkün olmamakta. Fakat seneye damgasını vuracak modeller içerisinde IPhone X Fold kesinlikle yer alacak gibi gözüküyor diyebiliriz.

 

Başa dön tuşu

şehir içi nakliye fiyatları Adana evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bursa evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Eskişehir evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Alanya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları İzmit evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Ankara evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Konya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Antalya evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları Bodrum evden uluslararası şehir içi nakliye fiyatları