Telefon ve Tabletler

İphone Ön Bellek (Ram) Temizleme

İphone Ön Bellek (Ram) Temizleme

 

İphone akıllı telefonların Android telefonlara nazaran en büyük eksikliği uygulama ön belleklerinin kolay silinmiyor olmasıdır. Belli başlı işlemler yapabilmek için uygulamalar iöin düşünecek olursak uygulamayı silip tekrar yüklemek gerekecektir. Android telefonlarda bu işlemleri yapmadan uygulama bölümünden halledilebiliyor.

Göze silip tekrardan yüklemek ne kadar yorucu ve güç gelse de telefonun RAM belleğini temizlemek sanıldığı kadar zor olmuyor. İphone akıllı telefonlara nazaran temizleme işlemi yapıldığında yavaşlama veya uygulamalarda donma gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Pekala, İphone kullanıcıları için android gibi kolay yolları var mı? Detaylı olarak incelemek gerekirse ;

İphone Reboot İşlemi; Telefonunuz kapanmasına gerek kalmadan RAM temizleme işini kolaylıkla halledebiliyorsunuz. Bu yöntemin tercih edilmesinin en önemli noktaları hem kısa sğrede halledilir olması hem de telefonun kapatılmasına gerek kalmamasıdır. Belirtilmesi gereken bir unsur İphone 4 sonrası için geçerli oluşudur. RAM temizleme işleminin adımları aşağıdaki gibidir.

  • Kilit ekranınızı açtıktan sonra belli bir süre ‘power’ tuşuna basılı tutmanız gerekecektir.
  • Hemen ardından karşınıza kapatma seçenekli menü gelecektir. O sırada önünüze çıkan hiçbir seçeneğe basmadan güç tuşundan Home tuşuna basılı tutmanız gerekecektir. Bu işlemlerin ardından ekrana çıkan kapatma seçenekleri kapandığında ‘reboot’ işlemi sayesinde RAM temizleme işleminizi sonlandırmış olacaksınız.
  • Başka bir uygulamaya gerek kalmaksızın işleminiz hallolacaktır.

Resart ( Yeniden Başlatma ) ile Ram Temizliği; En basit ve alışa gelmiş yöntemlerden birisi telefonu kapatıp açma yöntemidir. Android telefonlarda sıklıkla karşılaştığımız bu yöntem İphone içinde geçerlidir. Kapatılıp açıldığında telefon RAM bellek üzerinde bulunan ön bellek verilerini silmiş bulunuyor. Çok net bir yöntem olmasa da bir nebze de olsa yavaşlama ve donma sorununu ortadan kaldıracaktır.

Telefonunuzda çökme, uygulamaları açmanızın ardından durdurma hataları, internet tarayıcısına yanıt vermeme, telefonda yavaşlama, takılma gibi sorunlarla karşı karşıyaysanız RAM temizleme uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. Sorunla hala karşı karşıyaysanız telefonu sıfırlamanız gerekir hala olumlu bir yanıt alamıyorsanız yetkili teknicservis.com  başvurmanız gerekmektedir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu