Teknoloji

Intel CEO’su Bob Swan, Şubat Ayından İtibaren Geçecek

Intel CEO’su Bob Swan için gece yarısı zili çaldı ve Intel, 15 Şubat’tan itibaren CEO pozisyonundan ayrıldığını duyurdu.

Haberler, Intel’in CEO’su olarak iki yıllık bir görev süresinin ardından, Bob Swan’ın resmi olarak göreve başlamadan önce geçici Intel CEO’su olarak görev yaptığı yedi ek ayın ardından geldi.

VMWare CEO’su Pat Gelsinger, CEO başkanlığını devralacak ve bu duyurunun ardından, Intel’in hisseleri % 10’dan fazla artarken, VMWare’in hisseleri CEO’sunu kaybetme olasılığı nedeniyle % 5 düştü.

Patrick Gelsinger daha önce Intel’e bağlı olarak görev yaptı ve burada arzulanan CTO pozisyonuna gelene kadar rütbeleri tırmandı ayrıca Digital Enterprise Group’un Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Ayrıca USB ve Wi-Fi gibi standartların yaratılmasının arkasındaki itici güçlerden biri olarak kabul edildi, 80486’yı tasarladı ve 14 nesil Intel Core ve Xeon işlemcilerde önemli roller oynadı.

Yatırımcılar, Gelsinger’ın teknik altyapısının Intel’i strateji ve uygulama söz konusu olduğunda daha az sorunlu sulara yönlendirmesine yardımcı olmasını bekliyor.

Bob Swan’ın ayrılmasının ardından Intel, 2020’nin dördüncü çeyreğine ilişkin gelir ve kazançların önceki yönlendirmeleri aşmasını beklediğini ve 21 Ocak kazanç raporunda şirketin bu dönemde elde ettiği “güçlü ilerlemeyi” tartışacağını duyurdu.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu