Teknoloji

HyperScorpion Express

112 km menzilli yeni elektrikli bisiklet: HyperScorpion Express

Elektrikli bisiklet pazarına Juiced Bikes firmasından bu sefer HyperScorpion Express modelini eklemiş durumda. İşte detaylar;

Juiced Bikes firmasından alıştığımız motosiklet benzeri tasarımı devam ettiren elektrikli bisiklet HyperScorpion Express, bu açıdan birçok kişiyi fazlasıyla sevindirecek gibi görünüyor. Çünkü bu tasarım çizgisini oldukça sevenler ve hayranı olanlar bulunuyor. Arkasında yük taşınabilen bisiklet, 48 km/s hıza çıkabiliyor ve pedal destekli modda 112 km gibi oldukça yüksek bir menzil getiriyor. 112 km menzil değeri bisikletin şehir içinde günlerce şarjını hiç kafanıza takmadan kullanılabileceğiniz anlamına geliyor. Bünyesinde bir motosiklet gibi aydınlatma sistemleri bulunan elektrikli bisiklet, kalın lastikleri ve süspansiyon sistemleriyle konforlu bir yolculuk sunuyor. Disk frenlerin kullanıldığı modelin tek yanı ise fiyatı oluyor. HyperScorpion Express için 3.099 dolarlık bir yurt dışı fiyatı açıklandı.

HyperScorpion Express dikkat çekti

Modelin temel aldığı bisiklet ise Juiced Scorpion. Express gibi bir bisikletten çok elektrikli motosiklete benzeyen model, 45 km/s hıza çıkabiliyor ve tam 120 km yol yapabiliyordu. 32 km/s hıza pedal desteğiyle çıkabildiği, daha sonrasında ise maksimum hıza kendisinin ulaşabildiği aktarılan bisiklet, gerçekten ses getirip ilgi odağı olmayı başarmıştı.

 

Daha sonra ise Juiced Hyperscorpion karşımıza çıkmıştı. Yine bir motosiklet gibi görünen bisiklet, arkasında 1 Kw gücünde Bafang imzalı elektrikli motoru barındırıyordu. 8 vites Shimano Altus sistemi bulunan Hyperscorpion, yerleşik aydınlatma ve süspansiyon sistemlerine de sahipti. Ortasında taşıdığı 19.2 Ah pil paketiyle kullanıma göre değişen 112 km kadar menzili bulunan bisiklet, pedal desteksiz / motosiklet gibi 50 km/s hıza kadar çıkabiliyordu.

 

Ülkemize geleceği henüz kesinleşmeyen HyperScorpion Express 3099 dolar üzerinden hesaplama yapılınca 25.195 TL+vergiler ile Türkiye’ye geleceği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu