Teknoloji

Gözler Future Cup 2022 Finallerinde

FUTURE CUP 2022 ŞAMPİYONU 30 EYLÜL’DE BELLİ OLUYOR!

 

Rekabetin yoğun olduğu, kıyasıya mücadelelerin yaşandığı 155 bin TL ödül havuzuna sahip Future Cup 2022’nin finalistleri belli oldu. Oyunseverlerin fanatiği olduğu CS:GO oyun turnuvasında yarışan 64 takımdan yarı finale kalan 4 takım, 30 Eylül’de oynanacak final karşılaşmalarında şampiyonluğa ulaşmak için ter dökecek.

 

Güç ve performans bilgisayarı Casper Excalibur, heyecanın anbean devam ettiği ve bir anlık hatanın ise takımları büyük zaferlerden ettiği oyun dünyasının er meydanı CS:GO oyununu oyunseverlerle Future Cup 2022’de buluşturdu. Intel, MediaMarkt ve Microsoft’un sponsorları arasında olduğu 155 bin TL ödül havuzuna sahip turnuvada yarışan 64 takım, 23 Eylül’de gerçekleşen eleme maçlarında finallere kalıp şampiyonluğa erişmek için kıyasıya mücadelelere girdi. Büyük final için son dörde kalan takımlar arasında şampiyon ise 30 Eylül’de Twitch platformunda yayınlanacak canlı yayınla belli olacak.

 

Rakipler Haritadan Birer Birer Silindi

23 Eylül’de 64 takım arasında eleme maçlarının gerçekleştiği Future Cup 2022’de heyecan bir an bile duraksamadı. “Head Shot” vuruşların bolca olduğu, rakiplerin birbirine yoğun saldırılar gerçekleştirdiği CS:GO müsabakalarında eleme maçları 16 round üzerinden oynanırken 9 round kazanan takımlar çeyrek final maçları için bir araya geldi. Çeyrek final mücadelelerinden galip ayrılan “PUGGOD, Viary, Eternal Fire AC ve Advanced Five” takımları finallere bir adım daha yaklaşırken yarı final ve final maçları için ise gün sayılıyor.

 

Büyük Ödül İçin Finaller Canlı Yayınlanacak

Counter-Strike Global Offensive oyun turnuvası Future Cup 2022’de finaller 30 Eylül’de gerçekleşecek. Turnuvanın birincisine 60 bin, ikincisine 40 bin, üçüncüsüne 20 bin TL’lik MediaMarkt hediye çeklerinin dağıtılacağı turnuvada, dördüncüye ve çeyrek finallerde elenen beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci takımlara da 7’şer bin TL’lik hediye çekleri verilecek. Maksimum 3 haritada oynanacak maçlardan 2 haritayı ele geçirenin mücadeleyi kazandığı Bo3 formatındaki final mücadeleleri ise popüler Twitch yayıncısı Mert “RRaenee” Yılmaz’ın kanalından canlı yayınlanacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu