internet

Evdeki İnterneti Hızlandırma Tüyoları

Evdeki İnterneti Hızlandırma Tüyoları

Hız ile ilgili görüş her kişiye göre değişkenlik gösterir. İnternet hızı da kişilere kullanım alanlarına göre hızlı veya yavaş gelmektedir. İnternet hızının yavaş veya hızlı olup olmadığına karar vermek için öncelikle internet servis sağlayıcısının ne hızda internet sağladığını bilmek gerekir.

İnternet kullanımına erişmek için wifi kullanımı ya da ethernet kullanımı da internet kullanımının hızı konusunda önemli faktörlerdir. İnternete erişmek için cihazı wifi ile bağlamak internet hızında kayıplara yol açabilmektedir. Bu bağlamda internet hızında kayıp yaşamamak için ethernet kablosu ile internet erişimi sağlamak hız kazandıracaktır.  Bunlar interneti hıza etki eden ilk akla gelen yöntemler olsa da farklı yöntemlerde mevcuttur.

internet-hizlandirma-nasil-yapilir

İnterneti Hızlandırmanın Çeşitli Yolları

İnterneti hızlandırmak için öncelikle mevcut hızının öğrenilmesi önemlidir. İnternet hızının öğrenilmesi yapılacak hızlandırma işlemlerinin işe yarayıp yaramadığı konusunda etkili olacaktır. Hızlı bir internet erişimi için yüksek bant genişliğine sahip bir modem seçilebilir. Yavaşlama cihazdaki virüslerden dolayı da olabilir. Bunun için cihazdaki virüsleri temizlemek internet hızına etki edecektir.

Ayrıcı cihazı ve yazımları güncel tutmak da son derece önemlidir. İnternet bağlantısı için kablo kullanımı varsa, kabloların uzunluğunun minimum seviyede olması internet hızında önemli bir faktör olacaktır. Kablosuz ağ kanalları kontrol edilmeli ve WİFİ bağlantısı kullanılıyorsa güçlü şifreler belirlenmelidir. Ayrıca wifi bağlantıları için wifi sinyal güçlendirici kullanımı internet hızına etki eden faktörlerden olacaktır.

Kablolu İnternet Kablosuz İnternet Farkları

İnternet hızına etki eden önemli konuların başında internet erişimi için kullanılan bağlantı gelmektedir. Kablosuz bağlantı kullanımı internet erişiminin hızında kayıplara yol açmaktadır. Fakat internet kullanımında kablosuz bağlantılar yaşam kalitesini daha çok arttırmakta ve kablo kullanımına gerek duyulmamaktadır.

Kablosuz internet kullanımından vazgeçmek istemeyen kişiler için wifi sinyal güçlendirici kullanımı gibi yöntemler yer almaktadır. Fakat kablolu internet kullanımı hız konusunda kullanıcılara daha iyi hizmet sunmaktadır. Kablo ile internet kullanımı için kullanılacak kablonun kalitesi önemli bir faktördür. Kablolu kullanım hızı için kullanılacak kablo en kısa olacak şekilde konumlandırılmalıdır. Tüm bunların ışığında kablolu bağlantı olumlu yönde internet hızına etki etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu