Teknoloji

Ev temizleyen akıllı Robot Süpürge

Ev temizleyen akıllı Robot Süpürge

Teknoloji her gün daha hızlı gelişiyor. İnsanoğlu yeni çıkan teknolojik ürünlere ayak ayak uydurmakta zorlanırken her gün farklı bir teknolojik icadın haberini alıyoruz. Günün büyük bir kısmında halletmemiz gereken işleri akıllı telefonlarımız ile halledebiliyorken temizlik gibi rutin işlerimizi hala emek gücü ile gerçekleştirmek zorunda kalıyoruz. Veya sağlık sorunlarımızdan dolayı temizlik yapmakta güçlük çekiyor olabiliriz. Tam da bu noktada insanların yardımına yardımcı robot süpürgeler çıkıyor. Peki bu robot süpürge nedir daha yakından inceleyelim.

Yapay zekanın gelişmesi üzerine robot üretimi ve geliştirmesi de hız konusunda büyük bir ivme kazanmış durumda. Biliniyor ki robotlar da bir süre sonra akıllı telefonlar gibi bizim hayatımızın bir parçası olacaklar. Hal böyle olunca bu robotlar insanlar için sorun çözme ve iş halletme konusunda da uzman olacaklar. Robot süpürge de günün yorucu temposunun ardından hali kalmamış insanlar için evlerini temiz tutmayı amaçlıyor.

Dünyanın en gelişmiş robot süpürgesi ile tanışın: iRobot Roomba i7

iRobot Roomba i7 Imprint Haritalama sistemi sayesinde en gelişmiş navigasyon sensörlerine sahip. Bu sayede evinizin her yerine ulaşabiliyor ve temizlenmedik yer bırakmıyor. Imprint haritalama sayesinde iRobot Roomba i7 evin bütün odalarını tanıyor ve eşyaların konumlarını aklında tutabiliyor. Bu sayede hiçbir yere çarpmadan ve eşyalara zarar vermeden evin temizliğini üstleniyor. Ayrıca bataryasını da sürekli olarak kontrol eden bu robot, bataryası azaldığı zaman kendini şarj ünitesine yönlendiriyor. Temizlik konusunda ise iç aşamalı AeroForce temizleme sistemi ile çalışıyor. Bu sayede her yüzeyi zarar vermeden temizliyor. Yani halı temizlerken farklı bir zemin temizlerken farklı bir mekanizma kullanıyor. Otomatik boşaltma sistemi sayesinde, topladığı kiri kendi içinde bulunan özel torbalarda saklıyor. Torbanın boşaltılması gerektiğinde ise bir ikaz vererek sizi uyarıyor. Aynı zamanda iRobot Roomba i7’yi akıllı telefonlarınızdan yönetmeniz de mümkündür. Akıllı telefonunuzdan iRobot Home uygulamasını açarak “Clean” butonuna bastığınız anda, iRobot Roomba i7 evinizi sizin yerinize temizliyor. iRobot Roomba i7 satın almak istiyorsanız fiyatı ülkemizde ortalama 8 bin TL civarında değişmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu