Telefon ve Tabletler

Casper’in Yeni Telefonu VIA M4

 

Casper firmasının yeni amiral gemisi telefonlarından olan ve Extreme Vision serisine ait VIA M4, fiyat ve sağladığı performans açısından akıllı telefon kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

2017 yılında başlayan 18:9 ekran oranına sahip cihazları 2018 yılında da kullanarak Extreme Vision adını veren Casper, son telefonu VIA M4’de de aynı ekranı korumaya devam ediyor. Ayrıca cihazın genel mana da kasası incelendiğinde arka kapağının 3 boyutlu cam ile donatıldığı görülüyor. Aynı zaman da yine arka kasa kısmında bir de parmak izi okuyucusu mevcut.

VIA M4 Gri ve Altın sarısı olarak 2 farklı renk seçeneği ile sunuşmuş durumda.

Genel Özellikleri

Cihazın genel özelliklerine bakıldığında MediaTek firmasının üretimi olan MT6737 işlemcisini görmekteyiz. Bu işlemci 1.3 gHZ hızına sahip. Daha önce Hindistan pazarı için üretilen Panasonic Eluga cihazında kullanılan düşük performanslı bir işlemci yonga seti olduğunu söylemek de fayda var.

Cihaz aynı zaman da 3GB RAM ve 32 GB dahili depolama hafızasına sahip olarak pazardaki yerini alacak. 5,5 inç boyutundaki ekranı aynı zaman da 2,5D ekran yapısına ve HD+ ekran çözünürlüğüne sahip. Yine ekranın çerçeve ve gövde oranı oldukça yüksek. Bu sayede ana kasanın çoğunun ekran olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Ayrıca 5,5 inçlik büyük ekranı Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Bu sayede düşme ve çizilmelere karşı oldukça iyi bir darbe emici özelliği olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu