Telefon ve Tabletler

Air Tag Hamlesi

Air Tag Hamlesi

Apple’ın AirTag takip cihazı, hırsızlık vakalarını çözüme kavuşturduktan sonra New York Polis Departmanı (NYPD) tarafından da dikkat çekmeye başladı. NYPD, artan araba hırsızlıkları sorununa çözüm olarak, bazı bölgelerdeki araç sahiplerine AirTag dağıtacağını açıkladı. Geçen yıla kıyasla yüzde 13 artan hırsızlık olayları, polisi Apple Store’a yönlendirdi ve 200’den fazla hırsızlık vakası yaşanan bazı bölgelerde, vatandaşlara AirTag takip cihazı verileceği belirtildi.

Devam eden bu uygulama, polisin suç oranlarını azaltmaya yönelik çabalarına katkı sağlayabilir ve vatandaşların araçlarına daha güvenli bir şekilde sahip olmalarını sağlayabilir. AirTag, küçük boyutu ve takılış kolaylığı sayesinde birçok farklı kullanım alanına sahip. Teknolojik cihazlar, anahtarlar, çantalar gibi eşyaların takibinde kullanılabildiği gibi, bu uygulama ile araba hırsızlıklarının da önüne geçilebilir.

AirTag takip cihazı ile ilgili daha önce yapılan haberlerde, farklı şehirlerdeki hırsızlık vakalarının çözüme kavuştuğu görülmüştü. Bu sebeple, NYPD’nin de AirTag kullanarak suç oranlarını düşürmeyi hedeflemesi, şehirdeki halkın güvenliği açısından önemli bir adım olabilir.

NYPD Şefi, AirTag kullanarak araç hırsızlıklarını önlemeyi hedeflediklerini belirtse de, yine de araç sahiplerinin dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi. Vatandaşların doğrudan müdahale etmeye çalışmak yerine, kayıp araçlarının yerini polise vermelerini tavsiye ediyor.

AirTag, araba dahil olmak üzere herhangi bir eşyaya takılabilen küçük bir takip cihazıdır. Bu cihaz sayesinde, eşyanın konumu iPhone veya iPad’deki “Bul” uygulaması kullanılarak görülebilir ve kullanıcıya hareket halindeyken uyarılar gönderilir.

NYPD’nin bu teknolojik cihazı kullanarak suç oranlarını düşürmeye çalışması, halkın güvenliği açısından önemlidir. Ancak yine de vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği unutulmamalıdır. Bu sayede, araç hırsızlığı gibi suçların önüne geçmek mümkün olur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu