Teknoloji

Apple Watch IMEI ve Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Apple Watch IMEI ve Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

 

Bu yazımızda Apple Watch kullanıcıları için Apple Watch IMEI ve seri numarası nasıl öğrenilir? Sorusunun cevabını öğreneceğiz.

Apple’ın son zamanlarda tanıttığı ürünlerinden birisi olan Apple Watch’i ülkemizde birden fazla kişi kullanmaktadır. Fakat Apple Watch ülkemizde yüksek fiyatlarından dolayı ikinci el pazarından satın almaktadırlar.

Apple Watch’in bu kadar pahalı olmasından dolayı ikinci el pazarına yönelen kullanıcılar için önemli olan konulardan birisi IMEI ve seri numarasının önceden değiştirilip değiştirilmediğini anlamanız gerekir.

Bu nedenle Apple Watch’i aldıktan sonra seri numarası yani IMEI kontrolünü mutlaka yapmalısınız. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu yazımızda vereceğimi adımlar sayesinde sizde kolay bir şekilde Apple Watch IMEI ve seri numarasını öğrenebilirsiniz.

Apple Watch IMEI Ve Seri Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple Watch Cihazda Yapımı

Burada vereceğimi işlemler Apple Watch cihazınızda yapacağınız işlemlerdir. Bunun yanı sıra İphone cihazınızda da IMEI ve seri numarasını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Öncelikle Apple Watch’da ki Digital Crown düğmesine basarak liste görünüme geçiniz.

Burada yer alan ayarlar uygulamasına tıklayınız.

Açılan ekran da yer alan Genel’e tıklayınız.

Buradaki sayfada ise Hakkında’ya dokunun ve aşağıya doğru indirin.

Bu sayfada size IMEI ve seri numarasını gösterecektir, ayrıca bunlar hakkında aradığınız her şeyi bu sayfada bulabilirsiniz.

Apple Watch Iphone Cihazda Öğrenme

Seri numarası ve IMEI öğrenmek için Apple Watch cihazınızın yanınızda olmasına gerek yok, eğer IMEI gerekliyse bunu Iphone marka telefonunuzda da kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Apple Watch IMEI Iphone cihazda öğrenme aşamaları ise şu şekilde;

Öncelikle yapmanız gereken Iphone cihazınzla eşletirilmiş Apple Watch cihazınızı bulun ve Apple Watch uygulamasını açın.

Saatim sekmesine dokunun ve açılan sayfada genel sekmesine tıklayın.

Hakkında sekmesine dokunun ve aşağıda yer alan IMEI ve seri numarası alanına tıklayın

NOT: IMEI ve seri numarasını yalnızca Apple Watch Series 3’te yukardaki işlemler uygulayarak bulabilirsiniz.

Ancak eğer birinci nesil bir Apple Watch cihaza sahipseniz IMEI ve seri numarası saatinizin arkasında bulabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu