HABER - DUYURU

Yerli Otomobilin Yakıt Tüketimi

Yerli Otomobilin Yakıt Tüketimi

 

Ülkemiz pek çok alanda kendini geliştirmiş ve ispat etmiştir. Uzun yıllardan beri sanayi gelişime önem vermekteyiz. Araba üretme konusunda da Türkiye çok uzun yıllar önce bazı adımlar attı. Türk mühendisler tamamen Türk ürünleri ile bir otomobil üretmek için bazı çanlar harcandı. Yedek parçadan, başka ayrıntılara kadar her konuda yerli otomobile sahip olabilmek için bazı yoğun uğraşlar verildi. Bu uğraşlar sonucu 1960lı yıllarda ilk yerli otomobil üretildi. Fakat bazı sorunlar ve de havalar nedeni ile bu otomobilde bazı sorunlar ortaya çıktı ve Türkiye bu projeyi askıya aldı. Tabi Cumhurbaşkanı Erdoğan yıllar önce askıya alınan bu konuda yepyeni bir sayfa açtı ve kısa sürede yerli otomobil üretimine başlandı.

Yerli Otomobil Görücüye Çıktı

Geçtiğimiz günlerde ülkemiz üretim ve sanayideki başarının en büyük örneği olan yerli otomobilin üretimi ile gurur duydu. Yerli otomobilin her ayrıntısı dikkat çekerken birçok soruda beraberinde geldi. Araç mükemmel iç ve dış tasarımı ile görücüler tarafından tam not aldı. Görücüye çıkan bu otomobilin 2022 yılında ise yollarda olması planlanmak da. 60 yıllık bir hayalin gerçeğe dönüşünün gururunun yanı sıra aracın özellikleri de insanı çok fazla etkiledi. Yerli Otomobilin yakıt türü ve tüketimi nedir? Bu soruda pek çok kişinin sorduğu bir konu olarak ön plana çıktı. Yerli otomobil elektrikli bir yakıt sistemine sahip. Piyasaya sürülen diğer elektrikli otomobillere göre yerli otomobilimiz daha hızlı şarj olma özelliği ile ön plana çokta.

Yakıt Kullanımı ile De Yüz Güldürdü

Yılların hayali olma yerli otomobil son teknolojiye uygun şekilde, çağın trendlerini üzerinde taşıyan muhteşem bir ürün olarak piyasaya sürüldü Yerli otomobil çok hızlı şarj olması ile tüm dikkatleri üzerinde topladı. Araç yarım saat gibi bir sürede şarj olabiliyor. Tam dolu bir depo ile yerli otomobilimiz 500 kilometre yol gitme kapasitesine sahip. Ayrıca aracın yakıt tüketimi 350 TL ye tekabül edeceği de belirlendi. Belirlenen bu rakam da aracın meraklıları için müjdeli bir ayrıntı olarak yerli otomobil hakkında merak edilenler arasında yerini aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu