Telefon ve Tabletler

Xperia XZ1 Türkiye’de Satışta!

 

Ülkemizde akıllı telefonlara karşı ilgi oldukça fazladır. Bu konuda ülkemiz piyasası içerisinde pek çok akıllı telefonun yer aldığını görebilmekteyiz. Xperia onlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Süper yavaş çekim ve tamamen yeni 3D  oluşturucu yapısıyla Xperia her yönden beğeni kazanmayı başaran teknolojik ürün oluyor. Xperia XZ1, Türkiye pazarında da artık yerini alıyor. Türkiye’de satışta olan Xperia XZ1, özellikleri ile de kısa süre içerisinde ön plana çıkmayı başarmış bulunuyor. Motion Eye kamerası ve 3D Oluşturucu özelliğiyle de Xperia XZ1, takdir toplayan bir ürün olmaktadır. Avrupa’nın yanı sıra artık Türkiye pazarında da yerini almayı başarıyor. Cihazda HDR ekran özelliği bulunuyor.

 

Cihazın şüphesiz en çok sevilen yanlarından birisi de  Yüksek Çözünürlüklü Ses dinleme kolaylığı sunuyor olması diyebiliriz. Normal şartlarda akıllı telefon kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulardan biri ses düzeyinin yeterli seviyede olmamasıydı. Fakat Xperia markası bunun bilincinde olarak kullanıcıları fazlasıyla memnun edecek yeni modelini tanıtmaya başladı. Bu sayede , 3D objelerin hızlı ve kolay bir şekilde taranmasını sağlayan üstü yetenekleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir ürün olarak ön plana çıkmayı başarmış bulunuyor. Cihazın bir diğer hoşa giden yanlarından biri olarak ise kafa tarama, yüz tarama, yiyecek tarama özelliğini bulunduruyor olması diyebiliriz. Böylelikle tarama sistemi sayesinde kullanıcıyı da tespit edebilme başarısını ortaya koyuyor.

Nesnelerin her birini isterseniz 3D kaydetmenize olanak sağlıyor. Ayrıca 3 D şekilde tarama yaparken, diğer yandan  görüntülemenizi ve düzenlemenizi yapmanızı sağlıyor. Xperia Z21, toz ve suya karşı oldukça dayanıklı bir ürün olduğundan dolayı doğal olarak çabuk bozulma gibi bir durum söz konusu olmuyor. Ürünün ülkemizde tavsiye edilen satış fiyatı 2.999 TL olarak belirlenmiştir. 16 Ekim itibariyle Vodafone ve çok yakında Türk Telekom yerlerinde satışa sunulacaktır. İsteyen akıllı telefon kullanıcıları da bu tarihler arasında Xperia z21 cihazını satın alacak ve kullanmaya başlayacaktır. Cihazın bir diğer hoşa giden yanlarından birisi de X-Reality  ve Corning Gorilla Glass 5 ile 5,2 inç olarak tam donanımlı özelliğe sahip olması denilebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu