Bilginiz Olsun

Wi-Fi Şifresi Öğrenme – Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

 

Kablosuz internet hayatımıza girdiğinden beri, wi-fi şifresi nasıl öğrenilir sorusu da sıkça sorulur oldu.

Kablosuz internet şifresinin bilindiği her ortamda, mobil veri kullanmadan internete bağlanmak mümkün. Wi-fi şifresi nasıl öğrenilir sorusuna verilen yanıt üzerinden, siz de belirli alanlarda kablosuz internete giriş yaparak rahatça kullanabilirsiniz. Hem hızlı bağlantı hem de ücretsiz bağlantı kablosuz internet ile mümkün olacaktır. Peki, şifre nasıl öğreniliyor? Kablosuz internet güvenli mi? Kablosuz internete bağlanmak kolay mı? Tüm sorularınızın yanıtı verilerek, internet kullanımınızın sorunsuz bir şekilde olması sağlanacaktır.

Wi-fi Şifresi Öğrenme

Şifre öğrenmenin en kolay yolunun bilgisayar üzerinden olduğunu bilmelisiniz. Bunun için yapmanız gereken wi-fi şifresi için simgeye tıklayarak, ağ ve internet öğesini açmak. Ardından direkt olarak bağdaştırıcı internet seçenekleri üzerinden anında kendi ağınızı bulacaksınız. Durum butonuna tıklamanız durumunda ise kablosuz özellikleri seçeneğini göreceksiniz. Güvenlik sekmesine gelerek, karakterleri göster seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu durumda direkt olarak öğrenme işlemi de tamamlanmış olacaktır. Wi-fi şifresi öğrenme kapsamında direkt olarak bu alanda sunulacak olan karakterler direkt olarak şifredir. Yazmanız durumunda herhangi bir farklı cihazdan direkt olarak kablosuz internete giriş yapabilirsiniz.

Adım adım wi-fi şifresi öğrenme;

  • Bilgisayar üzerinden sağ alt köşede yer alan internet alanına gelin.
  • Bağlı olduğunuz internet ağının özelliklerine tıklayın.
  • Gizlilik seçeneğinden, şifre bölümüne gelin.
  • Şifre göster butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Verilen aşamaları tamamlamanız durumunda, en hızlı şekilde şifreyi öğrenmiş olacaksınız. Ardından giriş işlemini yapabilirsiniz.

Kablosuz İnternet Şifresi

Kablosuz internet şifresinin aynı zamanda hacklenmesi gibi bir durum da söz konusu olabilir. Bunun için farklı programlar ile farklı bağlantılar üzerinden denemeler yapılır. Şifrenin bulunması durumunda da direkt olarak ekran üzerinden bilgilendirme sağlanacaktır. Hızlı ve sorunsuz bir şeklide, internet üzerinden yapılacak olan denemeleri de göz önünde bulundurup, wi-fi şifresi öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu