Otomobil

SUV’ların Çok Satma Nedenleri Nedir?

SUV’ların Çok Satma Nedenleri Nedir? Türkiye’de En Fazla Satılan SUV Araçlar

 

SUV sınıfı araçlar son zamanlarda birçok alanda ön plana çıkıyor. Aslında bu araçlar uzun bir süredir revaçta ve birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Hantal görünmesine karşın son derece kullanışlı araçlardır. SUV’ler, çok yönlülükleri ve sağlamlıkları nedeniyle Türkiye’de popülerdir. Ticari araç olarak kullanılabilecekleri kırsal alanlarda yaşayan insanlar için iyi bir seçimdir. SUV satışları 2000’li yılların ortalarından beri yükselişte.

Ülkede eğlence amaçlı, genellikle asfaltsız veya ormanlık yollarda arazi sürüşü için kullanılan bir binek otomobil türüdür. Bazı SUV’ler dört tekerlekten çekişe sahiptir ve arazi kullanımına uygun olarak pazarlanır, ancak esas olarak şehir içi kullanım için tasarlanmış olabilirler. SUV’lar güvenli ve kaliteli oldukları için çok iyi satıyorlar. Ayrıca insanlar ve şeyler için çok fazla alana ve çok fazla kargo alanına sahipler.

SUV Araç Modellerinin Popüler Özellikleri

SUV araç modelleri, pek çok ortak özelliği ile ön plana çıkar. Bu özellikleri ile de son derece fazla tercih edilirler. SUV’lar, birçok insanı ve bagajlarını sığabileceğinden aileler için harikadır. Ayrıca dört tekerlekten çekişli SUV, turbo motorlu SUV ve dört tekerlekten çekişli SUV gibi farklı sürüş türleri için kullanılabilen birçok SUV var. A SUV’ler, genellikle uzun sürüşler için kullanılan ve çok fazla alana sahip büyük araçlardır. Ayrıca çok güvenlidirler çünkü iyi güvenlik derecelerine sahiptirler. SUV modelleri daha az yakıt tüketimi sağlayabilmesi ile de ön plana çıkar.

Türkiye’de En Fazla Satan SUV Araçlar

Türkiye’de en çok satan SUV araç modelleri arasında Dacia Duster ilk sırada yer alıyor. Bu araç oldukça fazla tercih ediliyor. Aynı zamanda Hyundai Bayon ve Fiat Egea Cross modelleri de sık tercih edilen SUV araçlar arasındadır. Bunların yanı sıra Hyundai Tucson, Opel Crossland gibi modellerde en fazla alınan SUV otomobillerden biridir. Türkiye’de bu tip bir araç almak isteyen kişilerin sık tercih ettiği diğer modeller arasında Peugeot 3008, Peugeot 2008, Opel Mokka, Volkswagen Taigo gibi araçlar yer alır.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu