Teknoloji

Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

 

Powerbank son yıllarda akıllı telefon kullanıcılarının en büyük yardımcıları arasında yer alırken, satın almada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da bulunmaktadır.

Akıllı telefon kullanıcıları bir kez de olsa Powerbank nedir sorusunu sormuşlardır. Son yıllarda akıllı telefon ve tabletlerin kullanımının artması ile powerbank ihtiyacı da artmaktadır. Çünkü akıllı cihazlar yaptıkları işlemler nedeniyle ciddi bir batarya yetmezliği içerisinde bulunmaktadır. Sürekli şarj edebilecek bir yer bulmak ise imkansız olmaktadır. Bu nedenle powerbank ya da taşınabilir batarya oldukça kullanışlı olmaktadır.

Cihazınızın daha uzun süre kullanımını sağlayan powerbank kullanımın yanında dikkat edilmesi gereken bazı hususlarda bulunmaktadır. Öncelikle bilinen ve kaliteli ürünlerden tercih edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ilerleyen kullanımlarda hem cihaz için hem de sizlerin sağlığı açısından sıkıntılara neden olabilir.

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Powerbank alırken dikkat edilecek bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında kaliteli bir ürün olması gelmektedir. Çünkü sürekli kullanım için alınan bir ürünün hem insan sağlığına önem vermesi hem de cihaza zarar vermemesi gerekmektedir.

Powerbank alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun bazı cevapları ise şunlardır.,

  • Telefonun batarya kapasitesine göre alınmalıdır.
  • Telefonun batarya kapasitesi 2000 – 3000 mAh ise taşınabilir bataryanın kapasitesi mutlaka 2 ya da 3 katı olmalıdır.
  • Bu nedenden dolayı cihaza göre alım yapılmalıdır.
  • Prizlerden yapılan şarj ile bilgisayar usb ile yapılan şarjlar arasında ciddi hız farkı vardır.
  • Taşınabilir bataryanın da acil durum ürünü olması nedeniyle hızlı şarj etmesi gerekmektedir.
  • Taşınabilir bataryanın çıkış değerlerinin yüksek olması bu noktada önemlidir.
  • Yüksek çıkış değerlerine sahip ürünler daha hızlı şarj edebilmektedir.
  • Diğer dikkat edilecek hususlardan biri de kaç tane cihazı şarj edeceğinizdir.
  • Eğer birden fazla cihaz şarj edilecek ise ona göre çift çıkışlı taşınabilir batarya alınması gerekmektedir.

Tüm bu hususların dışında en önemli konu kaliteli malzeme ve işçiliktir. Günümüzde ihtiyacın artmasından dolayı kalitesiz ürünler de artmaktadır. Bu nedenle kaliteli ürünlere erişmek en önemlidir. Taşınabilir batarya alırken dikkat edilecekler konusu bu noktada önem taşımaktadır. Bilinen markalardan tercih etmek her zaman en iyisi olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu