Telefon ve Tabletler

Katlanabilir İphone modelleri için testler başladı

 

Telefon firmaları arasında yaşanan kıyasıya rekabet giderek artmaya devam ediyor. Özellikle de firmaların son yıllarda yaptığı ataklardan sonra Apple firmasının da İphone modelleri üzerinden katlanabilir teknoloji ile yeni telefonlarını denemeye başladığını duyurdu.

Apple firmasının özellikle de orta segmentte liderliği kaptırmasından sonra yeni modeller için kolları sıvamaya başlaması beraberinde birçok söylentinin ortaya çıkmasına neden oldu. Bu söylentilerden bir tanesi de İphone modellerinin artık katlanabilir model ile satışa sunulacak olmasıdır.

İphone katlanabilir modelleri için ekranlar Samsung’dan

Samsung ve Apple firmaları arasında yer alan kıyasıya rekabet devam etmeye dursun, Apple firması ile Samsung firması arasında ticaret de son hızıyla devam ediyor. Özellikle bazı İphone modellerinin ekranlarının Samsung firması tarafından yapılmasına rağmen, bazı kullanıcıların bu durumdan haberleri bile yok. Ancak iki firma arasında bu denli alışveriş bulunurken, ortaya atılan bir diğer iddia da Samsung’un özellikle de ekran konusunda Apple firmasının çok önünde olduğunu göstermektedir.

Apple firmasının artık telefonlarında köklü bir değişikliğe giderek yeni modellerinde katlanabilir ekran teknolojisini kullanacak olmasından sonra gelen tepkilerin aslında olumlu olduğunu görebiliyoruz.

Eylül 2022’de ilk tanıtım

Apple firmasının uzun zamandır merakla beklenen bu lansman için en yakın 2 yıl içerisinde katlanabilir telefonlarını kullanıcılarının hizmetine sunması beklenmektedir. Bu en iyi iyimser senaryonun olduğunu bu tarihin daha da ileri bir tarihe ertelenme durumunun olduğunu buradan ayrıca belirtmek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu