Teknoloji

Kablosuz Teknolojide Bir Yenilik Daha

Çok eskilerde telefon konusunda telsiz telefonları oldukça teknolojik cihaz olarak değerlendiriyorken gün geçtikçe hayatımıza gelen yeni teknolojik donanımlar bizi artık şaşırtmıyor. Önce cep telefonlarının çıktığını gördük sonrasında daha nicelerini… Hatta ilk baslarda kocaman üretilen cep telefonları önce boyutsal olarak değişime uğradı sonradan da teknoloji sayesinde akıllandı. Evet, şimdi neredeyse herkesin cebinde akıllı cep telefonu var. Özellikle de gençlerin müzik dinleme alışkanlıkları daha fazla olsa da kulaklık ihtiyacı cep telefonu konusunda her daim doğabiliyor. Araba kullanırken, yolda yürürken çantamızda bulunan cep telefonunu çıkarmadan yönetebilme ve iletişim kurabilme şansına sahibiz artık. Kablosuz teknolojide bir yenilik daha diyebileceğimiz “Airpods” bunlardan birisidir. Kulaklık kullanma alışkanlıklarımıza tamamen değiştirecek olan airpods, ipohone, Apple watch, iPad veya mac’e anında bağlantı kurabilen ve şarj kutusundan çıktığı an kullanıma açık olan teknolojidir. Normalde var olan kulaklıklardansa sayısız yeni akıllı özellikleri var.

Kablosuz teknolojide bir yenilik daha denilebilen Airpods’un akıllı özellikleri konusunda en başta kulağa takılır takılmaz otomatik olarak çalmaya başlayan özelliği söylenebilir. Normalde eskide var olan kulaklıkları kullanabilmek için üzerinde bulunan açma kapama düğmesini aramak zorunda değilsiniz. Airpods kulaklıklarda kulağa takılıp takılmadığına göre çalışma ve durma özelliğinin yanında ayrıca siri’yi etkinleştirme özelliği de bulunmaktadır. Siri etkinleştiğinde ses düzeyini ayarlama, şarkı değiştirme, arama yapma veya yol tarifi alma gibi çok sayıda fonksiyonu sadece iki kez dokunarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kablosuz teknolojide bir yenilik daha olarak nitelenen Airpods, kablosuz, zahmetsiz ve sihirli özelliklere sahip bir cihazdır. Apple W1 çiple çalışan airpods, optik sensör ve hareket algılayıcı ivme ölçerleryle desteklenmiştir. Teknolojik olarak takılı olan W1 çip ister tek kulaklık kullanımı olsun isterse de  iki kulaklık kullanımında sesi otomatik olarak yönetme ve mikrofon kullanma özelliklerini devreye sokmaktadır. Sahip olduğu filtreleme özelliğiyle arama esnasında veya siri’yle konuşma anında hüzmeleme özellikli mikrofonlar devreye girer ve arka planda var olan gürültü olmadan sese odaklanır. Airpods konforunu sahip olduğu beş saatlik şarj süresinden almaktadır.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu