Telefon ve Tabletler

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Birçok kullanıcının tercih ettiği Huawei garanti sorgulama işlemleri hususu hala tam olarak anlaşılmamaktadır.

 

Huawei garanti sorgulama işlemleri cihazını satmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir işlemdir. Son derece önemli olan ve garanti kapsamında sürdürülen işlemler için birçok kolaylık söz konusu olabilir. Cihazın sorgulamasını yapmak için arama kısmına “* # 06 #” yazarak bu kimlik numarasını öğrenin. Markanın internet sitesinden yapacağınız sorgulamalarla doğrulama yapabilirsiniz. Markanın garantisi kapsamında mesafeli nakliye hizmetinden yararlanarak ücret ödemeden gönderim sağlanabilir. Bazı servisler dışında birçok Huawei servisi garanti sorgulama işlemlerinin gerçekleşmesini sağlar. Profesyonel sorgulama işlemleri için cihazın IMEI numarasının bilinmesi son derece önemlidir. Bu yüzden zaman kaybetmeden tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Garanti Takip Süreci

 

Garantiye gönderdiğiniz cihazınızın kullanımını gerçekleştirmek istediğinizde takip işlemlerini güvenle yapmalısınız. Huawei servis takibi 10 iş günü içinde adresinize gelecek bildirimlerle gerçekleştirilmektedir. Onarım süreci 20 iş gününden fazla olmayacağı için cihazınızın ekonomik bir şekilde onarılması mümkün olabilir. Takip süreçlerinizde son derece önemli olan bildirimler cihazınıza iletilecektir.

 

Yurt dışından telefon satın aldıysanız bu durumlar bazen sıkıntı yaratabilir. Bu yüzden Huawei destek ekibinden yararlanarak garanti kapsamı ve aşamaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Gönderilerin takibi gerektiğinde oldukça önemli olan bu sürecin planlanması da mümkün olacaktır. Bilgi almak istediğinizde çok sayıda çözüm bulmanızı sağlayacak olan bu işlemlerle profesyonel bir takip süreci planlayabilirsiniz.

 

Garanti Sonrası Cihaz Değişimi

 

Garanti kapsamında değerlendirilen birçok cihaz gibi Huawei cihaz değişimi gerektiren durumlar da olabilir. Kullanıcı kaynaklı olmayan hatalarda cihazınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Profesyonel olarak kullanacağınız birçok ürün gibi, bu cihazlarda da kurumsal düzeyde destek elde etmek istediğinizde son derece önemli olan değişim işi de tamamlanacaktır. Tüm değişim işlemleri için özel çözümlerin bulunduğu cihaz onarımı süreçlerinde ihtiyacınız olan çok sayıda çözüm üretebilirsiniz.

 

Yüksek voltaj şarj cihazlarının kullanılması ve orijinal olmayan ürünlerin tercih edilmesi halinde cihaz kısa sürede hasara uğrayabilir. Böyle durumlarda ise en yakın teknik servise giderek garanti kapsamında onarım işlemlerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini kontrol etmeniz gerekecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu