Teknoloji

Hız testlerinde zirvenin sahibi bir kez daha TurkNet

Türkiye’nin en hızlı büyüyen yeni nesil internet servis sağlayıcısı TurkNet, hız testlerinde zirvedeki yerini korumaya devam ediyor. Hız ölçüm platformu Speedtest’in 2022 yılı üçüncü çeyrek raporunda bir kez daha lider olan TurkNet, böylece 2020'den itibaren bu alanda elde ettiği başarıları kurmaya devam ediyor.

 

Kullanıcılarına yüksek hızda sınırsız ve taahhütsüz internet sunan yenilikçi internet operatörü TurkNet’in dünya standartlarında, yüksek hızlı internetin herkea için ulaşılabilir olama misyonu, yeni başarılarla hız kesmeden devam ediyor. İnternet kullanıcılarına dünya standartlarında, 1.000 Mbps’ye kadar eşit indirme ve yükleme hızında, kaliteli bir internet deneyimi sunma adına çalışmalarına devam eden şirket Kendi altyapısında GigaFiber ile sunduğu 1.000 mpbs eşit indirme ve yükleme hızıyla, internet kullanıcılarına kaliteli, iyi bir internet deneyimi yaşatmak için çalışmalarına devam eden şirket en güncel raporlara göre hız testlerinde zirvedeki yerini koruyarak bu alandaki istikrarını sürdürüyor.

 

İnternet hızında liderliği sürüyor

Geçtiğimiz yıl da hız konusundaki başarısı en itibarlı ölçüm platformları tarafından doğrulanan TurkNet, 2022 üçüncü çeyrekte de   yüksek hız, gecikme süresi ve tutarlılık oranlarında zirvenin sahibi oldu. Dünyanın en yaygın kullanılan hız testi platformlarından Speedtest’in 2022 yılı üçüncü çeyrek raporuna göre en iyi ortalama indirme hızını 50.94 Mbps ile TurkNet sundu. Türkiye’nin indirme hızı bakımından 182 ülke arasında 105. sırada yer aldığı raporda, TurkNet gecikme sürelerinde de zirveyi kimseye bırakmadı. 

 

 Hız konusunda en stabil hizmet veren, en tutarlı marka TurkNet oldu!

TurkNet 14 ms’lik ortalama gecikme süresi ile rakipleri arasında en düşük gecikmeyi sunuyor. Rapora göre, Tükiye’deki kullanıcıların yaptığı hız testlerinde ortalama download (indirme) hızı 32,04 Mbps, ortalama upload (yükleme) hızı 6,43 Mbps ve ortalama gecikme hızı ise 9 ms olarak ölçüldü. Hız testlerinin yüzde kaçının en az 25 Mbps download ve 3 Mbps upload hızı sunduğunu ifade eden tutarlılık skorları sıralamasına baktığımızda ise TurkNet’in bu değerde de lider olduğunu görüyoruz. TurkNet kullanıcılarının yüzde 77,5’u en az 25 Mbps download ve 3 Mbps upload hızı elde ederek en iyi sonucu elde etti. Her bir sabit genişbant sağlayacısının performans tutarlığının da ölçüldüğü raporda; TurNet, kullanıcılarının 77,5 ‘inin en az 25 mbps indirme ve en az 3mbps yükleme hızı ile en iyi sonucu elde ederek Türkiye’deki en yüksek tutarlılığa sahip marka oldu.

 

TurkNet, bu değerlendirmeler sonucunda 2021’in 3. ve 4. Çeyreği ile 2022’nin ilk iki çeyreğinde elde ettiği başarısını sürdürmüş oldu. Türkiye’nin internet altyapısını geliştirme ve dünya kalitesine çıkarma hedefiyle TurkNet, kendi fiber altyapısında geliştirdiği GigaFiber yatırımlarına aralıksız devam ediyor ve GigaFiber altyapısını her gün genişletiyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu