Yaşam

Hayat Kolaylaştıran Akıllı Yüzük

 

Teknoloji ve akıllı cihazların gelişmesi ile birlikte giyilebilir teknoloji ürünlerinde ki girişimlerde dur durak bilmiyor.

Özellikle son zamanlarda akıllı saatlerden sonra bir diğer dikkat çeken ürün ise akıllı yüzükler. Oldukça popüleri portatif ve fonksiyonel olan bu ürünler, insanların hayatlarını sıra dışı özellikleri sayesinde kolaylaştırmayı hedefliyor.

Xenxo S-Ring adlı ürün, akıllı gözlükler ve saatlerden sonra insanların hayatını hızla giriş yapacak bir diğer giyilebilir teknoloji ürünlerinden. Dış görünüşü itibari ile normal bir yüzükten farklı olmayan S-ring, özellikleri itibariyle insanları hayran bırakacak cinsten.

Ürünün üzerinde 1 adet mikrofon, 1 adet hoparlör, bir adet buton ve bir lighting girişi bulunmakta. Ayrıca telefonunuzda bağlantı kurabilmeniz için üründe Bluetooth 5.0 sürümü yer alıyor. Yine NFC özelliği bulunan cihazda 4 GB’lik dahili bir hafıza ve hareket sensörü ile yakınlık sensörü de bulunuyor.


Bu sayede ürünü bluetooth ile telefonunuzla eşleştirmenin ardından 12 farklı özelliğini aktif olarak kullanabiliyorsunuz.

Ürünün en dikkat çeken fonksiyonları ise sabahları sessiz uyandırma sistemi, NFC ile temassız ödeme yapabilme, SOS komutu iletebilme ve telefon görüşmesi yapabilme olarak sayılabilir. Ayrıca cihazda bulunan 4 GB’li dahili depolama sayesinde oldukça özel bilgilerinizi akıllı yüzüğünüzde depolayabilirsiniz.

3 saatlik görüşmeye dayanabilecek bir pili bulunurken, ayrıca aktif olarak kullanılmadığında bekleme süresi 5 gün. Bu da akıllı bir yüzük için oldukça makul bir pil gücü demek oluyor.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu